18. 11. 2020

Opava ovládla derby na Tatranu a je první

Po domácím vítězství nad Pardubicemi se opavští basketbalisté představili ve středu v ostravské hale Tatran.

Po domácím vítězství nad Pardubicemi se opavští basketbalisté představili ve středu v ostravské hale Tatran. Výběr kouče Petra Czudka vyhrál 106:94. Výhra se nerodila vůbec lehce. Opavský výběr nezachytil vstup do utkání a hned v úvodu nabral manko.

„Měli jsme očividně špatně nastavené hlavy. Náš přístup nebyl dobrý,“ podotkl opavský trenér Petr Czudek. „Naším nepříliš dobrým výkonem jsme dostali ostravský tým do pohody,“ pokračoval.

Ve druhé čtvrtině Opava náskok stáhla a v poločase prohrávala jen o dva body 52:50.Ve třetím hracím období měli po čtyřech faulech Gniadek se Zbránkem. Zlom přišel ve čtvrté desetiminutovce, kdy hosté udělali šňůru, a to i díky trojkám a definitivně odrazili soupeřův odpor.

„Vítězství se nerodilo lehce. Chtěli jsme hrát chytře, to se nám nedařilo. Ostrava kousala, nám to nefungovalo v obraně. Čtyřiadevadesát bodů je moc,“ zakončil Petr Czudek.

NH Ostrava – BK Opava 94:106 (32:24, 52:50, 69:70)

Body: Alleyn 30, Bohačík, Waterman 15, Šmíd 12, Pumprla 10, Svoboda 9, Havlík 3 - Šiřina 27, Gniadek 17, Švandrlík 14, Zbránek 12, Slavík 11, Jurečka 9, Bukovjan 7, Kvapil 5, Mička 4. Rozhodčí: Baloun, Kurz, Vondráček. TH: 25/14:20/15. Trojky: 12:17. Doskoky: 35:35. Fauly: 23:26.