06. 06. 2023

Opava ovládla palubovky i hlediště

Titul získala Opava a nejlepší diváky má také Opava

Můžete s tím polemizovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je to jediné, co s tím můžete dělat. Opět se to ukázalo v letošním play-off. 

V minulém ročníku KNBL byla v Opavě průměrná návštěva na basketbalu 1094 diváků. V průběhu letošního ročníku, přestože se našim barvám zrovna nedařilo, to bylo v základu i nadstavbě zhruba podobné.

Pak ale přišly vyřazovací boje. Už na dva zápasy předkola play-off s pražskou Slávií přišlo v průměru 1263 diváků. Následovalo čtvrtfinále, v němž se průměrná návštěva dostala už na 2340 diváků.

V semifinále už padla dvakrát hranice tří tisíc diváků a průměr už se dostal na číslo 2923. Divácký boom pak vyvrcholil ve finále, kdy opět padaly návštěvnické rekordy tohoto ročníku. V prvním domácím zápase se v hledišti tísnilo 3218 fanoušků, v tom druhém dokonce 3325, takže oslavy mistrovského titulu proběhly v té správné atmosféře. Řečeno s jedním nejmenovaným politikem: kdo z vás to má?

Opavští fanoušci ale podporovali svůj tým i na venkovních palubovkách, kdy třeba v Brně či Nymburku vytvořili svým oblíbencům prakticky domácí prostředí. "My jsme strašně rádi za tuhle krásnou halu a jsme všem vděční, že nás k tomu titulu dotlačili. Nebýt fanoušků, tak titul nemáme," konstatoval po vítězném finále Kuba Šiřina.

Titul tedy patří nejen hráčům a realizačnímu týmu, ale také opavským fanouškům. A jejich gesto po finále č. 4, kdy velkými ovacemi ocenili děčínský tým, to s uznáním kvitovali i v Děčíně.

Všichni jsou přesvědčeni, že minimálně stejnou podporu bude mít opavský tým i v příští sezóně.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.