23. 10. 2018

Opava padla, ale nezklamala

Naši basketbalisté mají za sebou třetí vystoupení v Lize mistrů. Do cesty se jim postavil přední italský celek z Benátek.

Naši basketbalisté mají za sebou třetí vystoupení v Lize mistrů. Do cesty se jim postavil přední italský celek z Benátek. I když jsme prohráli, špatný dojem jsme nezanechali.

Trenéru Petru Czudkovi chyběl Filip Zbránek a tak se na lavičku dostal odchovanec Matouš Kurečka, který nakonec na palubovce pobyl necelé dvě minuty. Italové měli od prvních minut navrch, ze začátku je držela střelba z dálky. Samotný Haynes zaznamenal tři trojky v řadě. Benátky šly do klidu, vytvořily si až dvacetibodový náskok. Nakonec zvítězily 90:72. Opava se ale prezentovala odvážným a bojovným výkonem. „Sice jsme prohráli, ale až tak špatné to nebylo. Podali jsme lepší výkon než ve Švýcarsku,“ podotkl opavský křídelník Jakub Slavík.

„Proti nám nastoupil dobrý tým, který se prezentoval agresivním basketbalem. Museli jsme vynaložit velké úsilí, abychom zápas zvládli,“ přiznal nejlepší střelec hostů a kapitán týmu Keith Haynes. „Do Opavy jsme přijeli s velkým respektem. Opava se prezentuje sympatickým výkonem, dobře střílí z dálky, a to proti jakémukoliv soupeři. Naši kluci plnili, to co jsme chtěli, proto jsme byli úspěšní,“ okomentoval utkání trenér Benátek Walter De Raffaele.

„Přijel k nám tým, který je úplně někde jinde, jak fyzicky, tak individuálně, byl koncentrovaný po celý zápas. Pro nás dobrá zkušenost, do Ligy mistrů i dalších utkání,“ řekl po utkání opavský kouč Petr Czudek.

BK Opava – Umana Reyer Venezia 72:90 (19:29, 36:51, 52:70)

Body: Gniadek 17, Bujnoch a Klečka po 12, Švandrlík 9, Šiřina 7, Dragoun 5, Kvapil 4, Kouřil a Slavík 3 – Haynes 20, Daye 16, Tonut 15, Watt 14, Vidmar 8, Bramos 7, Mazzola 6, Biligha a De Nicolao 2. Rozhodčí: Aunkrogers (Lotyšsko), Sljivic (Rakousko), Oliot (Francie). Fauly: 26:15. Pět chyb: 36. Gniadek. Trestné hody: 7/2: 29/20. Trojky: 10:10. Diváků: 1 243

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.