26. 10. 2015

Opava po boji prohrála

Vítězná série opavských basketbalistů skončila. Slezané po velkém boji prohráli na domácí palubovce s děčínskými Válečníky.

Vítězná série opavských basketbalistů skončila. Slezané po velkém boji prohráli na domácí palubovce s děčínskými Válečníky. Poprvé se v letošní sezoně objevil na palubovce Martin Gniadek.


"Chtěl jsem hrát už proti Brnu, ale nešlo to. Ještě to úplně není ono, avšak dá se to," řekl Martin Gniadek. Jeho tým nezačal špatně. Dostal Děčín pod tlak. "Vstup do utkání jsme měli dobrý, škoda jen, že se nám nepodařilo více bodově odskočit," litoval Petr Czudek. 

Severočeši ale nástup domácích zachytili a na konci prvního poločasu drželi sedmibodové vedení. "Dařilo se nám číst hru Opavy, vrátili jsme do utkání, podrželi nás náhradníci," pochvaloval si trenér Děčína Pavel Budínský.

Opava se rvala o každý milimetr palubovky, do vedení se bohužel už nedostala. "Očekávali jsme nástup Opavy. Bylo důležité, že jsme ji nepustili do vedení, protože diváci by nám dostali pod tlak, za vítězství jsem rád, mohly vyhrát oba týmy," podotkl lodivod Severočechů. 

Domácí výběr měl i smůlu, když se přiblížil na rozdíl jediného bodu, ve třech případech se mu balon vykroutil z obroučky. "Rvali jsme se o neutrální míče, ty měl bohužel soupeř. V závěru rozhodl důležitými body Tomáš Vyoral," poznamenal Petr Czudek a dodal: "Naše série skončila, marodka nikoliv. Pozitivem je, že se nám vrátil Martin Gniadek." 

BK Opava - BK Armex Děčín 63:67 (19:16, 32:39, 47:50)

Body: Šiřina 16, Gniadek 11, Cvek 8, Dragoun 7, Kvapil 7, Zbránek 5, Kramný 5, Blažek 4 - Stria 13, Pomikálek 12, Vyoral 11, Kaša 9, Šiška 8, Jelínek 5, Houška 4, Landa 2, Kroutil 1. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Kurz. TH: 13/8:9/7. Trojky: 7:10. Doskoky: 34:39. Fauly: 16:19. Diváků: 896. Nejlepší hráč Tomáš Vyoral.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.