28. 04. 2023

Opava po dobrém výkonu porazila Brno

Čtvrteční porážka je zapomenuta. Opavští basketbalisté se postavili na nohy a před plnými tribunami porazili Brno 96:91. V pondělí na palubvoce svého soupeře mohou rozhodnout o postupu.

První body zápasu zapsalo Brno. Skóre otevřel Pointer, který chvíli na to proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Opavští dokázali rychle odpovědět. Z perimetru se trefili Švandrlík s Gniadkem. Druhý jmenovaný dával zpod koše na 8:5. Zkušený pivot se prosadil i z trestných hodů – 10:5. V polovině první čtvrtiny hosté vedli. Po trojce Bálinta vedlo Brno 15:14. Opavští hráli o hodně lépe než ve čtvrtek. Zbránek zpod koše dával na 22:19. Na trojku Šmithse odpověděl stejným pokusem Mokráň. První čtvrtinu nakonec domácí vyhráli 27:25.

Začátek druhého hracího období přinesl čtyři body Kvapila, na které zareagoval Bálint. Domácí si vytvořili sedmibodové vedení, které trojkou natáhl Zbránek na desetibodové. Favorit se přiblížil díky trojce Pulpeppra na 42:36. Po krásné akci zakončené Slavíkem měli Opavští desetibodové vedení zpět. V úvodu druhého poločasu se přiblížilo Brno na šest bodů, a to po trojkách Krakoviče. Opavští odpověděli Mokráněm – 54:46. Farskému se podařio vedení natáhnout na dvanáct bodů. Po trojce Mokráně šla hala do varu, Brno ale na kolena nepadlo. Během chvilky se dotáhlo na sedm bodů. Po Kvapilově ztrátě to bylo už jen o pět. Následně vykouzlil trojku Bálint. Opava se postavila na nohy. Kouřil dvěma šestami dal Slezanům vedení 72:66.

Čtvrtá čtvrtina začala trojkovou přestřelkou. Drama gradovalo. Bálint trojkou přiblížil Brno na tři body. Za Opavské se prosadil Šiřina. Tři minuty před koncem udělala Opava díky Slavíkovi pět bodů v řadě a vedla 87:79. Slavík přidal další dva body, domácí vedli o deset a zápas vyhráli.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Basket Brno 96:91 (27:25, 52:44, 72:66)

Body: Šiřina 16, Mokráň 14, Gniadek 13, Slavík 13, Kvapil 13, Zbránek 9, Kouřil 7, Švandrlík 6, Jurečka 3, Farský 2 - Bálint 19, Culpepper Sr. 18, Chatman 11, Půlpán 11, Šmits 10, Krakovič 8, Pointer 7, Puršl 7.

Rozhodčí: Vyklický, Kučírek, Nejezchleb. TH: 24/28:15/19. Trojky: 10/25:12/28. Doskoky: 35:23. Fauly: 20:23. Diváci: 2250. Stav série: 3:1.