03. 05. 2023

Opava po skvělém výkonu slaví postup do semifinále

Povedlo se! Opavští basketbalisté zvládli s přehledem šestý čtvrtfinálový duel s Brnem a slaví postup do semifinále. Slezané se prezentovali výborný výkonem. Podařilo se jim zastavit zahraniční hráče soupeře a na světě bylo vítězství 97:65.

O první body zápasu se postaral Jurečka. Brno vzápětí výsledek otočilo. Pak ale přišel hokejový faul Krakoviče na Šiřinu. Domácí dali čtyři body v řadě. Na druhé straně se snažil z perimetru prosadit Půlpan. Slezané přece jen nasadili k trháku. Po koši s faulem v podání Švandrlíka to bylo 14:6. Po dvou šestkách Gniadka vedli Opavští o deset. Brno následně zapsalo tři body. Trefil se Bálint a z jedné šestky Puršl – 18:11. Na opavské straně si vzal slovo Gniadek, který dal čtyři body v řadě. Následoval koš s faulem z rukou Slavíka – 25:11. První desetiminutovku vyhrál výběr trenéra Petra Czudka 27:17.

Druhou čtvrtku otevřel trojkou Slavík. Opava si držela desetibodový odstup. Brnu nešly v této pasáží trestné hody, což dokumentoval Půlpan, který neproměnil ani jeden. Na druhé straně vypustil svou první trojku Jurečka – 35:22. Jurečka byl při chuti. Další trojkou poslal svůj tým do šestnáctibodového trháku. Hosté se ale dokázali zvednout. Přiblížili se během chvilku na osm bodů. Domácím odešla střelba. Půlpan trestnými hody snížil na 43:36. Naštěstí přišla Kouřilova trojka s klaksonem – 46:36.

Opava nezačala druhý poločas dobře a Brno se přiblížilo na šest bodů. Domácím trvalo téměř tři minuty, než trefili. Čekání na koš ukončil trojkou Zbránek. Střelba ale nešla ani Brnu. Strašně důležitou trojku vypustil ve 25. minutě Slavík. Mokráň natáhl opavské vedení na deset bodů. Po šestkách Jakuba Šiřiny, bylo v hale ještě veseleji. Opava dřela a diváci byli v transu. Povedenou desetiminutovku zakončil Kouřil trojkou s klaksonem – 68:55.

Slezané nakonec s přehledem vyhráli a v semifinále je čeká Nymburk.

BK Opava - Basket Brno 97:65 (27:17, 46:36, 68:55)

Body: Zbránek 17, Šiřina 16, Jurečka 14, Kouřil 13, Slavík 13, Gniadek 12, Mokráň 6, Švandrlík 4, Farský 2 - Chatman 22, Šmits 11, Puršl 10, Bálint 8, Půlpán 7, Pointer 6, Krakovič 1.

Rozhodčí: Hruša, Kučírek, Vošahlík. TH: 23/28:9/20. Trojky: 14/41:6/26. Doskoky: 54:30. Fauly: 20:25. Diváci: 2320. Konečný stav série: 4:2.