09. 09. 2023

Opava po třetí vyhrála Federální pohár

Opava porazila na palubovce v Levicích BK ARMEX Děčín v poměru 111:93 a stává se tak po třetí vítězem Federálního poháru!

Nebyl to ovšem žádný "přátelský" zápas, o čemž svědčí 5 technických chyb a diskvalifikace Anthonyho Waltona. Opava opět nastoupila bez Honzy Švandrlíka, Děčínu chyběl Michael Cubbage.

V prvním poločase převládaly na obou stranách útoky nad obranou, takže divoká první čtvrtina skončila 34:39. Ve druhém dějství naši zaveleli k náporu, udrželi Děčín na 15 bodech, sami jich dali 31 a položili základ k obhajobě poháru. Stejně jako v zápase s Komárnem padla stovka již v úvodu posledního dějství, kdy už emoce ze třetí čtvrtky ochladly a zápas se již jen dohrával.

V našem dresu všichni skórovali, navíc jsme měli 7 dvouciferných střelců. Výborně se ukazuje nová akvizice Šimon Puršl s 16 body (dvojky 7/6), ale výhra byla kolektivním dílem. Opava má tedy "federální hattrick", navíc MVP letošního Final 4 byl vyhlášen Luděk Jurečka.

"Střetly se týmy, které bojovaly ve finále ligy, takže emoce byly asi větší než bylo záhodno. Myslím si, že v prvním poločase se hrál dobrý útočný basket, Děčín střílel z dálky s neuvěřitelnou přesností, hlavně Walton byl úžasný. Ve druhé poločase už jsme měli navrch, pak přišel ten incident (Walton po odpískání napadl Mirka Kvapila a Martin Gniadek následně dostal druhou technickou chybu), což průběh zápasu trochu pokazilo.

Víc to nechci hodnotit, chtěl bych ale poděkovat Levicím za organizaci turnaje. Já jsem příznivec setkávání slovenských a českých týmů, protože to pomůže oběma stranám. Třikrát jsme vyhráli, ale je to zatím jen příprava. My těžíme z toho, že jsme dlouho spolu a tím pádem máme před jinými týmy, které se teprve shrávají, náskok," okomentoval průběh turnaje Petr Czudek.

BK Opava - BK Armex Děčín 111:93 (34:39 68:54 99:76)

Body Opavy: Puršl 16, Zbránek 15, jurečka a Slavík 14, Kouřil 13, Kvapil 10, Šiřina a Farský 8, Gniadek 3
Nejvíce bodů Děčína: Walton 23, Svoboda 18, Šturanović 17
TH: 37/28:33/20. Dvojky: 30/19:31/17. Trojky: 43/15:28/13. Doskoky: 44:34. Fauly: 29:26.