08. 04. 2023

Opava počtvrté Brno v letošní sezoně neporazila

Basketbalisté Opavy odehráli poslední venkovní utkání nadstavby. Na brněnské palubovce svěřenci trenéra Petra Czudka prohráli 76:85.

Jihomoravané je porazili vůbec poprvé v letošním soutěžním ročníku. Opavským nevyšel vstup do utkání, téměř čtyři minuty nedokázali dát koš. "Začátek zápasu jsme neměli dobrý. Prohrávali jsme 1:9. Agresivní hrou jsme se ale dostali do kontaktu," vracel se k utkání trenér BK Opava Petr Czudek. Jeho tým dokonce v prvním poločase i vedl. Jenomže totálně nezvládl závěr prvního poločasu. Brno poslední úsek druhé čtvrtiny vyhrálo 17:4.

Po přestávce se snažili Slezané s výsledkem něco udělat. Naději přinesla série čtyř trojek, to ale bylo vše. Domácí celek táhla dvojice Bálint – Chatman. "Ve druhém poločase si Brno zápas pohlídalo a zaslouženě vyhrálo," uznal Petr Czudek.

Fotografie z utkání

Basket Brno – BK Opava 85:76 (21:20, 48:35, 68:54)

Body: Bálint 25, Chatman 21, Djuricic 9, Puršl 8, Křivánek 7, Kárník 7, Půlpan 6, Dáňa 2 – Mokráň 26, Slavík 16, Šiřina 11, Gniadek 8, Kvapil 7, Švandrlík 3, Farský 3, Jurečka 2.

Rozhodčí: Blahout, Scholze, Jeřáb. TH: 26/34:17:23. Trojky: 7:11. Doskoky: 43:37. Fauly: 21:28. Diváci: 1356.