• Novinky
  • Opava pořádně trápila Benficu, byla střelu od vítězství

18. 11. 2021

Opava pořádně trápila Benficu, byla střelu od vítězství

Basketbalisté Opavy ve svém letošním posledním vystoupení ve FIBA Europe pořádně potrápili lisabonskou Benficu. Na její palubovce téměř celý první poločas vedli.

Favorit po přestávce zabral, vedl už o třináct bodů. Nakonec ale bylo ze zápasu pořádné drama. Radovan Kouřil měl dokonce na ruce výhru, bohužel těžkou trojku netrefil a Slezané prohráli 84:86.

Okleštěná sestava Opavy začala více než dobře. Markusson vyhrál rozskok a taky zpod koše otevřel skóre. Benfica sice vedení překlopila na svou stranu, nicméně Slezané hráli koncentrovaně. Jejich hru dobře organizoval Kouřil. Opavští si nakonec v první desetiminutovce vytvořili desetibodové vedení. Pěti body se blýskl Páleník, jednou se trefil i z perimetru.

Gomes začal druhou čtvrtinu trojkou, odpověděl na ni Švandrlík. Jenomže hostům nevyšel dvakrát útok a favorit stahoval. Slezané se ale nepoložili, nenechali si rozhodit ani další Gomesovou trojkou. V době, kdy byl rozdíl dvoubodový, vystřihl trojku Páleník.

Druhý poločas začala Benfica výborně. Zejména Francisco byl při chuti. Brzy šla do osmibodového vedení. Ovšem Slezané se rvali dál, Mička dal koš s faulem. Bohužel Jurečka trojku následně netrefil, domácí ano a bylo to 60:52. Nakonec to bylo po třech hracích obdobích 64:57.

Ve čtvrté čtvrtině nechal Opavu dýchat trojkou Páleník, nicméně Benfica šla až na třináct bodů. Stateční bojovníci ze Slezska se dotáhli na rozdíl dvou bodů, v samotném závěru se pokoušel o trojku Kouřil, ale nedal.

Benfica Lisabon – BK Opava 86:84 (13:23, 35:38, 64:57)

Body: Gomes 17, Broussard 16, Munnings 14, Gameiro 10, Hallman 8, Spicer 8, Farr 7, Barbosa 4, Romdhane 2 – Kvapil 14, Kouřil 14, Páleník 13, Švandrlík 12, Markusson 10, Mička 9, Zbránek 5, Klečka 4, Jurečka 3.

Rozhodčí: Sahin, Moreno, Sanchez. TH: 6/11:20/22. Trojky: 16:8. Doskoky: 41:42. Fauly: 24:15. Diváci: 387.