• Novinky
  • Opava porazila i bratislavský Inter, Pecháček zapsal čtrnáct bodů

15. 09. 2023

Opava porazila i bratislavský Inter, Pecháček zapsal čtrnáct bodů

Opavští basketbalisté mají zaděláno na druhou letošní trofej. V pátek porazili na Baťově poháru ve Svitu Inter Bratislava 99:89. V sobotu dopoledne budou hrát s BK Dukes o konečné prvenství.

Opava neodehrála špatný zápas. Ještě předtím ale Slezané vyrazili na Štrbské Pleso. "Do utkání jsme vstoupili dobře. První čtvrtina byla v našem podání koncentrovaná. Pak jsme vybrali slabší chvilky, ale to bylo tím, že zkoušíme nové věci a nové hráče," řekl opavský trenér Petr Czudek.

Adam Pecháček, nová posila BK Opava, zvládl jednadvacet minut. V těch zapsal čtrnáct bodů a osm doskoků. "Nebylo to špatné. Ukázal, že bude platným hráčem do naší rotace. Pozitivum vidím v tom, že si první minuty po zranění vzal Jan Švandrlík," zakončil trenér úřadujícího mistra.

Inter Bratislava – BK Opava 89:99 (18:29, 42:50, 62:79)

Body: Moses 20, Adomavičius 16, Pavlovič 14, Sudžum 12, Koller 7, Hudec 6, Ondruš 5, Pospíšil 4, Bertolette 3, Demko 2 – Slavík 26, Pecháček 14, Mokráň 11, Puršl 10, Šiřina 8, Jurečka 8, Kouřil 7, Zbránek 6, Švandrlík 4, Gniadek 3, Farský 2.