15. 02. 2023

Opava porazila Kolín, zářili Mokráň se Slavíkem

Opavští basketbalisté berou první vítězství v nadstavbové části. Ve středečním duelu po slabším rozjezdu porazili nebezpečný Kolín 92:80.

Středeční zápas odstartoval trojkou Mareš, Opava dorovnala třemi šestkami v podání Slavíka. Byli to ale Kolínští, kdo měl navrch. Po Čížově trojce vedli hosté 11:5. Slezané toto vedení stáhli díky Šiřinovi s Carlem. Jenomže přišly další minuty a když dal Číž trojku, vedli Středočeši 25:13. Opavské následně podržel čtyřmi body v řadě Kvapil. A po trojce Švandrlíka to bylo o sedm.

Ve druhé čtvrtině zavelela Opava k obratu. Důležitou trojku dal Šiřina, a když udělal Gniadek prostor Švandrlíkovi, bylo to jen o dva. Další minuty patřily Mokráňovi. Díky jeho devíti bodům v řadě šli domácí poprvé v zápase do vedení. Brzy byl na světě pětibodový náskok – 36:31. V jednu chvíli to bylo už o devět. Kolín snížil šestkami. V závěru vykouzlili trojky Číž a na domácí straně Slavík se Zbránkem – 46:37.

Ve druhém poločase se čekalo téměř dvě minuty na koš. Jako první se prosadil Lošonský. Na druhé straně kontroval Šiřina – 49:39. Následně si došel pro koš s faulem Carl a když dal trojku Zbránek, šli Slezané do klidu. Opava na palubovce začala kralovat. Další trojku dal Šiřina – 60:41. Kolín se ale nepoložil. Díky Čížovi to bylo jen o osm. Naštěstí s klaksonem vykouzlil trojku Kvapil – 67:56. Opava ale drama nepřipustila a závěr zkušeně zvládla.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – BC GEOSAN Kolín 92:80 (20:27, 46:37, 67:56)

Body: Slavík 23, Mokráň 20, Šiřina 14, Zbránek 11, Kvapil 9, Carl 6, Švandrlík 5, Farský 2, Gniadek 2 - Číž 26, Petráš 13, Šiška 9, Mareš 9, Lošonský 8, Novotný 6, Stegbauer 5. Křivánek.

Rozhodčí: Baloun, Nejezchleb, Zatloukal. TH: 19/24:16/19. Trojky: 9/22:12/40. Doskoky: 45:38. Fauly: 25:22. Diváci: 1115.