04. 04. 2024

Opava porazila Nymburk, rozhodla výborná koncovka

Červené dresy přinesly štěstí. Opavští basketbalisté skvěle zvládli zápas s Nymburkem. Díky skvělé koncovce lídra soutěže porazili 90:83.

Nymburk přijel do Slezska v osmi hráčích. O první bodový zápis se zapsal Pecháček. Za Nymburk srovnával Bell. Domácí celek se trefil Gniadkem z perimetru, ovšem z vedení se dlouho neradoval. Středočeši si po trojce Tůmy vytvořili tříbodový náskok. Domácí celek poté dorovnal, Slavík nejdříve proměnil jednu šestku a následně zúročil dlouhou přihrávku a zpod koše vyrovnal. K vidění pak byla druhá Gniadkova trojka. Bohužel při dalším útoku Nymburka tentýž hráč fauloval a Bell vyrovnával. Díky Sehnalově trojce šli Nymburští do vedení. Opava mohla skórovat zpod koše. Ovšem zcela volný Puršl a po něm Mokráň se neprosadili. Úspěšná byla až trojka Šiřiny – 17:17. V závěru první čtvrtiny nasadili lídr soutěže k trháku. Novák proměnil nájezd – 20:26. Poslední slovo měli Farský s Gordonem a na ukazateli skóre svítil stav 25:30.

Do druhé čtvrtiny vstoupila Opava trojkou Šiřiny, ten brzy přidal další úspěšný dalekonosný pokus. Nymburk si náskok vzal náskok zpět. Trefil se Gordon – 31:37. Slezané snížili trojkou Pecháčka. Za stavu 37:41 předvedla krásnou akci dvojice Gniadek – Zbránek a druhý jmenovaný snižoval na 39:41. A Opava šla dokonce do vedení. Dobře hrající Gniadek trefil další trojku – 44:42. Sehnal dvěma trojkami v řadě posunul stav na 46:52.

Opava během první minuty druhé půle díky Šiřinovu se Švandrlíkem trefila pět bodů. Stephnes odpověděl trojkou. Vyrovnaný basketbal pokračoval. Ve 25. minutě se hezký pod košem uvolnil Mokráň – 56:55. Opavští se rozjeli. Kouřilova trojka a zakončení Mokráně přineslo vedení 63:59. V době, kdy se Středočeši nadechovali, vykouzlil trojku Jurečka. Po třech hracích obdobích vedli domácí 70:68, a to díky koši Kouřila s klaksonem.

Na začátku čtvrté čtvrtiny si Opavští udržovali vedení. Nymburk stáhl trojkou Nováka – 75:73. Opava dál dřela, Šiřina zpod koše dával na 77:73. Jenomže Opavě odešla střelba. Naštěstí přišla trojka Švandrlíka. Dvě minuty před koncem dobře přečetl hru Kouřil, získal míč a vysunul Šiřinu – 83:78. Opava už vedení nepustila a pojistila si druhou příčku v soutěži.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 90:83 (25:30, 46:52, 70:68)

Body: Šiřina 23, Mokráň 15, Kouřil 14, Gniadek 9, Farský 8, Pecháček 6, Švandrlík 6, Jurečka L3, Slavík 3, Zbránek 3 - Gordon 24, Stephens 16, Bell III 12, Mathon 12, Sehnal 11, Novák 5, Tůma 3.

Rozhodčí: Pokorný, Vošahlík, Zatloukal. TH: 22/14:26/18. Trojky: 14:9. Doskoky: 42:32. Fauly: 25:21. Diváci: 1721.