29. 10. 2022

Opava porazila silné Brno a má pátou výhru v řadě

Páté vítězství v řadě si do tabulky basketbalové Kooperativa NBL připsali opavští basketbalisté. Na domácí palubovce porazili silné Brno 86:77. Znovu se hrálo v parádní atmosféře a i zápas se celkově musel líbit.

K prvních minutách sobotního zápasu se pálilo z perimetru. Skóre otevřel trojkou Mokráň. Další úspěšný pokus z dálky vykouzlil Zbránek. Ovšem z dálky to šlo i Brnu. Po trojkách Chatmana a Bálinta bylo srovnáno. Za Slezany odpověděl úspěšným nájezdem Zbránek. Halu do varu pak uvedla akce Šiřiny a Mokráňova smeč - 12:6. Hosté se ovšem během chvilky přiblížili na bod. Vyrovnat mohl ze šestek Dáňa, avšak proměnil jen jednu 15:14. Dáňa si o pár chvilek později spravil chuť a trojkou poslal Brno do vedení. To vrátil Slezanům Bassett. Po Bálintové trojce svítil na ukazateli skóre stav 20:22. A když dal Dáňa další trojku, vedlo Brno 25:21.

Na začátku druhé čtvrtiny vrátil Opavě vedení trojkou Kouřil, poté se trefil Kvapil, bylo to 29:25. A Kvapil dal další trojku. Po Kouřilově dalekonosném pokusu vedli Opavští 37:29. Brno kontrovalo Puršlem – 39:33. Tentýž hráč byl znovu úspěšný. Po ztrátě Šiřiny snižoval na 41:38. K vidění byl celkově vyrovnaný a útočný basketbal. Pět vteřin před druhou sirénou měli hosté možnost dvou šestek, které Köner neproměnil, naopak hned po doskoku se prosadil na druhé straně Slavík – 47:42.

Do začátku třetí čtvrtiny vstoupili domácí jako uragán. Po Slavíkově nájezdu to bylo o deset a když dal trojku Bassett, byli diváci na nohou. Opava hrála výborně, hodně vidět byl Miroslav Kvapil, který měl slušně nabito. Po třech čtvrtinách vedli domácí 73:57.

Ve čtvrté čtvrtině chtěli hosté zápas zdramatizovat. Opava si ale závěr zkušeně pohlídala a slavila páté vítězství v sezóně.

BK Opava - Basket Brno 86:77 (23:25, 47:42, 73:57)

Body: Kvapil 19, Basset 16, Mokráň 12, Kouřil 10, Slavík 9, Šiřina 8, Zbránek 8, Farský 2, Jurečka 2 - Chatman 21, Dáňa 13, Puršl 10, Bálint 9, Mishula 7, Půlpán 7, Krakovič 6, Körner 4.

Rozhodčí: Vyklický, Scholze, Kapaňa. TH: 11/16:11/21. Trojky: 11/33:12/29. Doskoky: 41:33. Fauly: 24:18. Diváci: 1058.