• BK Opava
  • Novinky
  • Opava posiluje na Ligu mistrů, přichází Marques Townes

  22. 11. 2023

Opava posiluje na Ligu mistrů, přichází Marques Townes

Basketbalová Opava hlásí novou posilu. Do týmu úřadujícího mistra přichází osmadvacetiletý americký rozehrávač Marques Townes. Jedná se o zkušeného borce, který naposledy hrával v německé nejvyšší soutěži za celek Hakro Merlins Crailsheim.

„Tímto krokem reagujeme na zranění našeho kapitána Jakuba Šiřiny,“ řekl sportovní ředitel a trenér BK Opava Petr Czudek. „Pro příchod Marquese jsme rozhodli i proto, že nás čekají tři zápasy v Lize mistrů,“ doplnil kouč BK Opava.

Marques Townes pochází z Dominikánské republiky, má ale americké občanství a v Evropě už působí šestým rokem. Na české poměry se jedná o nadstandardního hráče. 195 cm vysoký rozehrávač je schopný vyvést balón a organizovat hru, zároveň má potenciál skórovat. Je kreativní na míči, ať už v situaci jedna na jedna nebo pick and rollu. Má dobrou střelu po driblingu, ať už za dva nebo tři body.

„Přesně takovéhoto hráče jsme hledali. Věřím, že pro nás bude velkou posilou,“ podotkl Petr Czudek. Svou evropskou kariéru započal ve španělském týmu Murcia. Dále hrával Estonsko – lotyšskou ligu za Kalev/Cramo. Následovalo angažmá v litevském týmu Pieno žvaigždės Pasvalys. Epizodně si vyzkoušel druhou francouzskou ligu za celek Tours Métropole Basket.

„Hodně povedené angažmá prožil v nejvyšší maďarské soutěži, kde hrával za celek Kecskeméti TE. Byl lídrem týmu, dával v průměru patnáct bodů za zápas. K tomu zapisoval čtyři doskoky a stejný počet asistencí,“ vzal si slovo David Zach, který v má v Opavě na starosti skauting. Skvělá maďarská čísla mu vynesla angažmá v Německu, kde dostal smlouvu na tři roky. Bohužel špatný vstup Merlinsu do sezony odnesl jak trenér, tak i nakonec Marques Townes.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.