29. 07. 2020

Opava pouze v Alpe Adria Cupu

Ač naši basketbalisté avizovali, že by chtěli hrát Euro Cup, nakonec z toho asi bude pouze AAC

Ač naši basketbalisté avizovali, že by chtěli hrát Euro Cup, nakonec z toho asi bude pouze AAC.

Rozhodla finanční stránka veci a také nejasnosti kolem vývoje koronaviru. "Europe Cup by byl výzva, slušel by nám a hrozně rádi bychom hráli základní skupinu. Chceme hráče vystavovat evropské konkurenci, protože to je jediná cesta, jak celý náš basket někam posouvat. Když ale přišly propozice soutěže, ty poplatky a náklady se v celkovém součtu hodně blížily náročnosti Ligy mistrů. 

Pochopil jsem, proč tuto soutěž mnohé kluby nehrají. Ty náklady jsou obrovské a nás překvapily. V této podobě by to ztratilo smysl. V přepočtu na zápas Liga mistrů nákladově vyšla levněji, protože se tam neplatí rozhodčí, kluby navíc dostanou i nějaký příspěvek," popsal překvapivé pohárové relace kouč a sportovní ředitel Opavy Petr Czudek.

I přes složitou situaci sportovní ředitel odhaduje, že rozpočet klubu by měl být v nadcházející sezoně stejný jako loni. Platy hráčů a činovníků se od června opět vrátily na úroveň před vypuknutím koronavirové pandemie. "Stále ale nevíme, jaká situace bude na podzim," dodal ještě opavský lodivod.

Co se týče kádru, tak kromě tria Bujnoch, Dragoun (Svitavy) a Bratčenkov (konec kariéry) bude poměrně dlouho chybět také Radim Klečka, kterého po zranění v rozlučkovém zápase se Svitavami čeká plastika vazů. Není vyloučeno, že bude muset vynechat celou sezónu.

"Minimálně jeden kvalitní hráč bude potřeba. Uvidíme, zda to bude někdo z českých zdrojů, nebo jestli sáhneme do zahraničí," řekl k tomu Petr Czudek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.