16. 02. 2022

Opava předvedla další krásnou práci, smetla Hradec

Basketbalisté Opavy válí. Ve středu si vyšlápli na Královské Sokoly, kterým nedali sebemenší šanci.

Rozhodnuto bylo prakticky za deset minut. Slezanům vycházela střelba z dálky, dali sedmnáct trojek a nakonec zvítězili 100:36.

Doslova smrtící první čtvrtinu předvedli opavští basketbalisté v duelu s Královskými Sokoly. Východočeši odpověděli Šoulou na trojku Šiřiny a následně šli dokonce po Sedmákově střele do vedení. To ale bylo poprvé a naposled. Stav skóre otočil čtyřmi body v řadě Markusson a pak to přišlo. Opavští se dostali do střelecké pohody. Stříleli jednu trojku za druhou a šli do velkého trháku. První desetiminutovku vyhráli 31:10.

Druhé hrací období odstartoval trojkou Gniadek. Z dálky se trefil i Zbránek. Tentýž hráč proměnil i dvě šestky a opavský tým vedl 39:12. Po Gniadkově prosazení se zpod koše byl rozdíl mezi oběma týmy jednatřicetibodový. Soupeř z Hradce Králové se trápil, nedařilo se mu snad v ničem.

Ve druhém poločase dál pokračovala opavská dominance a na světě bylo další jasné vítězství. Nakonec dali domácí stovku, kterou trefil Luděk Jurečka.

BK Opava – Královští sokoli 100:36 (31:10, 53:22, 79:31)

Body: Švandrlík 17, Šiřina 12, Slavík 12, Klečka 11, Markusson 10, Gniadek 9, Dragoun 9, Zbránek 6, Kvapil 6, Jurečka 6, Mička 2 - Peterka 8, Sedmák 7, Goga 7, Vujović 6, Škranc 4, Šoula 3, Pavlović 1.

Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Kubiš. TH: 15/20:2/4. Trojky: 17:6. Doskoky: 45:22. Fauly: 9:20. Diváci: 605.