• Novinky
  • Opava předvedla ofenzivní manévry, dala jednadvacet trojek

02. 05. 2022

Opava předvedla ofenzivní manévry, dala jednadvacet trojek

První semifinálový zápas dopadl pro opavské basketbalisty více než dobře. Slezané Brno porazili 121:85.

Dali jednadvacet trojek, z toho Gumbs hned deset. Celkově to byly z domácí strany ofenzivní manévry.

O první body zápasu se postarali hosté, když se zpod koše prosadil Bálínt. Opavskou odpověď započal dvěma šestkami Slavík. Následně se trefil z dálky Gumbs a započal svůj střelecký koncert v první desetiminutovce. Po trojce Šiřiny to bylo už 14:5. Za hosty se z dálky trefil Krakovič. Po Gumbsově trojce svítil na ukazateli skóre stav 20:12. Jihomoravané se přiblížili na šest bodů. Opava kontrovala dvěma proměněnými šestkami Švandrlíka. V závěru úvodního hracího období byly k vidění trojky v podání Mishuly a Jurečky – 29:21 a když se trefil z dálky i Švandrlík bylo to 31:22.

První body druhé čtvrtiny zapsal Mickelson. Za Opavu si vzal slovo Kouřil a trojkou upravil na 34:24. Brnu se podařilo trochu z náskoku stáhnout. Domácí přišli s úspěšnou trojkovou střelou v podání Gumbse a když se na koš pověsil Markusson, bylo to 41:30. Stačila chvilka a rozdíl byl jen pětibodový. Krakovič upravoval na 43:38 a trenér Czudek si vzal time.

Opavští si stále udržovali odstup, dobrou střeleckou úspěšností je držel Gumbs. V poločase vedli Slezané 54:45. Opava začala druhý poločas dobře v obraně. Soupeři nedovolila téměř čtyři minuty dát koš a sama utekla do patnáctibodového trháku. Trefil se až z trestných hodů Mishula. Slezané měli utkání tvrdě pod kontrolou a v pohodě dokráčeli k prvnímu vítězství.

Fantastičtí byli opět fanoušci, kteří předvedli pověstné žluté peklo. Druhý zápas se hraje v Opavě v úterý, a to se začátkem v 18 hodin.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Basket Brno 121:85 (31:22, 54:45, 82:63)

Body: Gumbs 37, Jurečka 18, Kouřil 15, Markusson 15, Švandrlík 11, Zbránek 8, Slavík 8, Šiřina 5, Kvapil 4 - Mishula 21, Mickelson 17, Puršl 11, Djuricic 10, Nečas 9, Krakovič 5, Bálint 4, Körner 4, Marko 3, Dáňa 1.

Rozhodčí: Hruša, Salvater, Pokorný. TH: 24/30:12/16. Trojky: 21/32:5/24. Doskoky: 28:35. Fauly: 19:27. Diváci: 1553. Stav série: 1:0.