• Novinky
  • Opava předvedla velký obrat, Čouda slavil narozeniny výhrou

30. 10. 2021

Opava předvedla velký obrat, Čouda slavil narozeniny výhrou

Sobotní zápas dopadl pro opavské basketbalisty dobře. První poločas jim sice nevyšel podle představ, v tom druhém ale excelovali.

I díky skvělému střeleckému představení Luďka Jurečky vyhráli 92:64. Opava nezachytila začátek, téměř dvě minuty nedala koš a prohrávala 0:8. Až po dvou a půl minutách hry dal trojku Slavík – 3:8. Opavským se ale vůbec nedařilo. Nebyli schopni trefil koš. Naopak Severočeši šli do desetibodového trháku – 7:17 a Petr Czudek si vzal time. Během chvilky bylo v hale veseleji. Trefili se Kouřil s Jurečkou a bylo to jen 12:17. První čtvrtina nakonec skončila výsledkem 20:21.

Na začátku druhé desetiminutovky se prosadil Švandrlík a Opava poprvé vedla. Jenomže jen na chvilku. Válečníci si vzali vedení zpět. Slezanům nešla vůbec střelba, a to z žádných pozic. Celkově dění na palubovce nenabízelo žádnou úchvatnou podívanou. Po Pomikálkově trefě svítil na ukazateli skóre stav 28:33 a když udělal Nicholson koš s faulem, bylo to 28:38, celkově to v polovině utkání prohrávali Czudkovci 29:41.

Druhý poločas začala Opava dlouhým obléháním děčínského koše, které vyústilo v trojku Jurečky. Slezané se chytli, hlavně střelec trojky byl k neudržení. Po jeho proměněné šestce a následnému koši Švandrlíka to bylo pouze o bod – 44:45. A to nebylo vše. Trojku vykouzlil Šiřina 47:45. Další trojku dal Jurečka – 50:45. Děčínu se podařilo opavský nástup přibrzdit. Po Klečkových šestkách vedli Opaváci 59:54.

Válečníkům začaly téct nervy. Po dalším faulu proměnil trestné hody Markusson – 64:54. A Jurečka dál střílel. Z perimetru upravoval na 67:54. Opava kralovala, hostující kouč Tomáš Grepl dostal dokonce dvě technické a musel do šatny. Slezané nakonec v poklidu dokráčeli k jasnému vítězství.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BK ARMEX Děčín 92:64 (20:21, 29:41, 64:54)

Body: Jurečka 27, Šiřina 13, Slavík 13, Klečka 9, Švandrlík 8, Gniadek 8, Markusson 8, Kouřil 6 - Nichols 16, Svoboda 10, Kroutil 10, Pomikálek 7, Prahl 6, Šiška 5, Mach 2.

Rozhodčí: Blahout, Záruba, Dombrovský. TH: 22/29:11/13. Doskoky: 50:30. Fauly: 22:27. Diváci: 658.