• Novinky
  • Opava přejela Děčín, klíčový bylo zlepšení ve druhé půli

21. 10. 2017

Opava přejela Děčín, klíčový bylo zlepšení ve druhé půli

Ostře sledovaný souboj dalšího kola KNBL mezi opavskými basketbalisty a Děčínem nakonec dospěl k jasnému vítězství domácích.

Ostře sledovaný souboj dalšího kola Kooperativy NBL mezi opavskými basketbalisty a Děčínem nakonec dospěl k jasnému vítězství domácích 87:71. Eskadra trenéra Petra Czudka o výhře rozhodla ve druhém poločase.

Duel mezi Opavou a Děčínem začal pěkně svižně. Domácí po povedeném sólu rychle poslal do vedení Šiřina, ale pak se spustil trojkový kolotoč. Vzhledem k tomu, že v úvodu v tomto ohledu byli úspěšnější Severočeši, musel si opavský kouč Petr Czudek vzít za stavu 10:19 time out, aby svůj tým vzpamatoval. Přerušení jeho svěřencům prospělo a před druhou čtvrtkou platil nerozhodný stav 24:24. Divákům však zatrnulo při útoku Miroslava Kvapila. Snažil se prosadit za dva, vysoko vyskočil, ale při tom byl faulován a z výšky se snesl přímo na palubovku. Kulhajícímu pivotovi na střídačku museli pomoci spoluhráči.

Na začátku druhé periody domácí Děčínu bodově odskočili až na sedm bodů, celek ze severu Čech se však probral zavčas, soupeře stáhl a Šiška ho dokonce poslal do vedení, které ale opavským basketbalistům zanedlouho vrátil Jurečka, jenž připojil další střelu za tři. Po prvním poločase nakonec Opava těsně vedla 40:38.

Ve druhé půli Opavští zářili. Děčínský trenér Pavel Budinský si na pozápasové tiskové konferenci stěžoval na školácké chyby. Naprosto zbytečných ztrát hostů Slezané bezezbytku využili a chybujícího soupeře doslova zničili. Po laciných minelách vzrostl náskok Opavy přes deset bodů. Diváci mohli aplaudovat i povedeným basketbalovým parádičkám. V závěrečné čtvrtce dobře hrající Luděk Jurečka přihrál nad koš a smečující Miroslav Kvapil poslal míč skrz obroučku, čímž byl dovršen nádherný alley oop. Opava nakonec Severočechy porazila jasně v poměru 87:71. „V prvním poločase nám nefungoval útočný doskok. Nehráli jsme ideálně, v šatně jsme si však všechno vyříkali. Ve druhé půli se naše hra zlepšila. Týmovou hrou a obranou jsme zápas zlomili,“ komentoval šestnáctibodový opavský střelec Luděk Jurečka.

BK Opava – BK Armex Děčín 87:71 (24:24, 40:38, 65:55)

Body: Šiřina 21, Jurečka 16, Klečka a Gniadek 13, Bujnoch 7, Dragoun a Kvapil 6, Kouřil 5 – Houška 16, Pomikálek 14, Šiška 12, Halada 11, Ježek 9, Krakovič 5, Landa a Kroutil 2. Rozhodčí: Hruša, Kapaňa, Nejezchleb. Chyby: 17:14. TH: 13/17:9/13. Trojky: 10/25:12/25. Doskoky: 28:40. Nejlepší hráč: Martin Gniadek.