20. 01. 2016

Opava překvapení nepřipustila

Otěže zápasu s Brnem měli opavští basketbalisté pevně v rukou. Soupeři nedali sebemenší šanci na odpor a zaslouženě vyhráli.

Otěže zápasu s Brnem měli opavští basketbalisté pevně v rukou. Soupeři nedali sebemenší šanci na odpor a zaslouženě vyhráli.

„Poslední utkání v Kolíně nám hrubě nevyšlo. Brno navíc v posledních dvou utkání podalo dobrý výkon, do zápasu jsme šli s respektem,“ přiznal opavský trenér Petr Czudek. První koš utkání zaznamenal Kuba Blažek a zapsal si do statistik jednu ze čtyř trojek, které proměnil. V úvodní desetiminutovce se Brno snažilo držet se s favoritem krok, ovšem v posledních minutách této části šli Opavané do trháku. „Bylo důležité, že jsme chytli nástup do zápasu,“ podotkl nejlepší hráč utkání Jakub Blažek.

Ve druhé čtvrtině vedení domácích ještě více narostlo.  Hostům očividně chyběli zahraniční hráči, Opava začala kralovat pod košem, zejména trojice Blažek, Šiřina a Gniadek hrála se velkou chutí. Když byl rozdíl ve skóre dvojciferný, nikdo o opavské výhře nepochyboval.  Výběr trenéra Petra Czudka zvítězil 93:68. „Opava vyhrála zaslouženě. Vyrobili jsme sedmnáct ztrát, s tímto číslem nemáte proti týmu, jakým je Opava šanci uspět,“ zdůraznil trenér Brna Tomáš Pětivlas. „Také jsme se potýkali s obranným doskokem. Navíc domácí se mohli spolehnout na Blažka, Šiřinu a Gniadka, kteří je dotáhli k vítězství,“ pronesl brněnský lodivod. Opavský kouč Petr Czudek byl spokojen: „Snad poprvé letos jsme vyhráli doskoky. Kluci s chutí chodili doskakovat, tím si na sebe upletli bič. Budo to nyní po nich vyžadovat. Také mě potěšil Kuba Blažek, hrál dobře, dal třiadvacet bodů, k tomu si připsal šest doskoků. Dnes to byl opět ten starý, známý Kuba.“

BK Opava – mmcité Brno 93:68 (26:18, 46:35, 64:46)

Body: Blažek a Gniadek 23, Šiřina 20, Jurečka 11, Dragoun a Zbránek 5, Cvek 4, Vlček 2 – Křemen 20, Prášil 18, Prachař 12, Pumprla 7, Šotnar 4, Müller 3, Nehoda a Vyroubal 2. Rozhodčí: Dolinek, Kapaňa, Holubek. Fauly: 17:26. TH:25/29:5/10. Dvojky: 22/37:15/35. Trojky: 8/24:11/25. Doskoky: 35:21. Diváků: 518. Nejlepší hráč: Jakub Blažek.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.