07. 05. 2022

Opava přemohla Brno a postup do finále má na dosah

Opavští basketbalisté se oklepali z páteční porážky a odvetu na brněnské Vodovce zvládli vítězně. Slezané jsou po zasloužené výhře 87:81 krůček od postupu do finále.

"Přitom začátek zápasu byl zvláštní, brzy jsme prohrávali o pět bodů. Pak jsme skóre otočili a vypadalo to v klidu," řekl Kryštof Vlček, jeden z asistentů trenéra Czudka. Opavští v těch chvílích drželi až čtrnáctibodový náskok, jenže ten se rychle rozplynul. Krakovič trojkou snížil na 33:39, pak Gumbs fauloval Mishulu, jenž proměnil tři šestky. Na opačné straně netrefil trojku Kouřil, pak se dvakrát po sobě prosadil Puršl a Brno vedlo. Alespoň těsný náskok pro druhou půli zajistil Opavě svými dvěma šestkami Markusson – 40:41.

Na startu třetí čtvrtiny se dvakrát opět prosadil švédský obr, po něm skóroval i Slavík, svou jedinou trojku v utkání trefil Gumbs a Opava rázem vedla o osm bodů. Agilní Mishula, který táhl brněnský tým, dokázal srovnat na 60:60, poté ovšem opět řádili Slezané. "V první půli moc nezahrál Keenan Gumbs, který nás jinak pořád držel. Naštěstí se hned ve druhém poločase nastartoval. Velmi dobře zahráli Kuba Šiřina či Filip Zbránek. Jako žolíka jsme si pro druhou půli nechali schovaného Martina Gniadka, i ten si vedl skvěle. Každopádně hlavně to byl velice dobrý týmový výkon," přiznal Vlček.

Před zraky početného „žlutého“ kotle nakonec Opavští ve čtvrtém duelu dokráčeli k důležitému vítězství v poměru 87:81 a jediná výhra je dělí od postupu do finále. Ten může opavské mužstvo stvrdit na domácí palubovce, kde je v úterý 10. května od 18 hodin na programu pátý duel semifinále. "Právě poslední krok bývá nejtěžší, ale věřím, že si do naší haly lidé cestu najdou. Nejlepší pozvánkou jsou naše výkony. V každém zápasu byly fáze, kdy jsme hráli fakt pěkný basket. Navíc hrajeme týmově, v každém utkání tak vyletí nahoru jiný hráč. Věřím, že to společně v úterý zvládneme," doplnil Kryštof Vlček.

Basket Brno – BK Opava 81:87 (16:27, 40:41, 60:65)

Body: Mishula 19, Bálint 13, Puršl 13, Körner 12, Marko 11, Mickelson 8, Krakovič 5 – Zbránek 19, Šiřina 19, Markusson 18, Gumbs 7, Kvapil 7, Gniadek 5, Slavík 5, Švandrlík 4, Jurečka 3.

Rozhodčí: Baloun, Blahout, Scholze. TH: 16/18:18/21. Trojky: 7/27:7/28. Doskoky: 36:43. Fauly: 21:22. Diváci: 1421. Stav série: 1:3.