• Novinky
  • Opava převedla ofenzivní smršť, Válečníkům nedala šanci

04. 11. 2023

Opava převedla ofenzivní smršť, Válečníkům nedala šanci

Basketbal, kterému se tleskalo, byl v sobotu večer k vidění v opavské hale. Domácí celek si vyšlápl na děčínské Válečníky. V repríze loňského finále zvítězil 116:91.

Děčín se v Opavě ujal vedení. Domácí se snažili prosadit z trojkového oblouku. Jenomže Mokráň, Šiřina a Slavík se neprosadili. První čtyři body na opavské straně si zapsal Puršl. Na 6:6 srovnával ze šestek Mokráň. Slovenský pivot následně dal koš s faulem a domácí poprvé vedli – 9:8. Po pěti minutách hry se úřadující mistr dočkal první trojky, dal ji Puršl. Po Jurečkově trojce vedli Slezané 19:14. V závěru se trefil z dálky Svoboda, ovšem Opava kontrovala dalekonosným pokusem Jurečky. Poslední slovo v první čtvrtině si vzal Švandrlík. Díky jeho trojce vedli domácí 28:21.

Druhou část otevřel dlouhou trojkou Šturanović. Potom ale začali úřadovat Opavští a po třech bodech Mokráně šli až do jedenáctibodového vedení. A k vidění byly i emoce. Po čtyřech minutách druhé čtvrtiny dostal dvě technické Walton a utkání pro něj skončilo.

Výběr kouče Petra Czudka dění na palubovce jasně ovládl. Ve třetí čtvrtině pokračovala Opava v dobrém výkonu. I díky trojkovému Švandrlíkovi odskočila na dvacet bodů. Opavští předvedli několik pěkných akci a nakonec pokořili i stobodovou hranici. Diváci jim tleskali ve stoje.

BK Opava – Armex Děčín 116:91 (28:21, 53:40, 88:68)

Body: Mokráň 23, Puršl 21, Švandrlík 18, Farský 13, Šiřina 12, Pecháček 8, Slavík 7, Kavan 6, Jurečka 6, Gniadek 2 – Svoboda 21, Carter 18, Šturanović 14, Kroutil 12, Slowiak 7, Macháč 7, Walton 6, Bobek 3, Mach 3.

Rozhodčí: Hruša, Pokorný, Kapaňa. TH: 21/35:20/27. Trojky: 15:7. Doskoky: 48:33. Fauly: 25:27. Diváci: 1320.