• Novinky
  • Opava přistřihla Sovám křídla. Páté vítězství v sezoně je doma

07. 10. 2023

Opava přistřihla Sovám křídla. Páté vítězství v sezoně je doma

Těžký zápas na pražské Folimance opavští basketbalisté zvládli na jedničku. Druhá čtvrtina jim sice nevyšla, v dalších ale měli navrch. Hru skvěle dirigoval kapitán Jakub Šiřina, který si zapsal osmadvacet bodů. Opavští nakonec zvítězili 82:71.

V sestavě Slezanů opět chyběl zraněný Filip Zbránek, nicmé v základní pětce naskočil uzdravený Martin Gniadek. „Martin šel do utkání se sebezapřením, ale měl velkou chuť. Nakonec byl naším druhým nejlepším střelcem,“ řekl na úvod opavský trenér Petr Czudek.

Jeho tým začal dobře, první čtvrtinu ovládl. Domácí zvedl Patrick Samoura a Sovy v poločase dokonce vedly. „Je pravda, že druhá desetiminutovka nám nevyšla. Naštěstí jsme byli jen minus pět bodů,“ poznamenal kouč BK Opava.

Ve druhém poločase začal úřadovat hostující kapitán Jakub Šiřina. Opavský playmaker byl k nezastavení. Domácí ho zastavovali jen za cenu faulu. „Šiřa vzal svůj tým jako správný kapitán do batohu a dotáhl ho k vítězství. Chodil tvrdě do koše a z toho pramenily fauly,“ podotkl Petr Czudek. „Zápas jsme zvládli. Jsme za to strašně rádi. Letošní ročník je extrémně vyrovaný a každé vítězství z venku má velkou cenu,“ zakončil opavský stratég.

USK Praha – BK Opava 71:82 (12:20, 40:35, 53:64)

Body: Samoura 14, Johnson 10, Petružela 10, Švec 9, Vlk 8, Fuxa 6, Šafařík 5, Batovský 4, Baker 3, Palas 2 – Šiřina 28, Gniadek 16, Puršl 9, Pecháček 9, Kouřil 6, Jurečka 5, Farský 4, Slavík 4, Mokráň 1.

Rozhodčí: Matějek, Vošahlik, Kubiš. TH: 20/29:36/49. Trojky: 9:4. Doskoky: 33:40. Fauly: 32:26. Diváci: 874.