14. 02. 2018

Opava přivedla Ústí ke kolapsu

Čtvrtá čtvrtina, která se hned tak nevidí, se odehrála v Opavě.

Čtvrtá čtvrtina, která se hned tak nevidí, se odehrála v Opavě. Domácí celek v ní povolil Ústí pouze tři body a to byl základ k vítězství.

Opava se rozjížděla pomalu, příliš ji to nešlo v útoku, tlačila se do střelby. „Nechci se na nic vymlouvat, ale v kabině každý kašle, chřipková epidemie napadla i nás,“ omlouval pomalý rozjezd opavský rozehrávač Radovan Kouřil. „Věděli jsme, že Ústí jde o hodně,“ konstatoval. Ve druhé desetiminutovce Severočeši odskočili na šest bodů, ale naštěstí jen na chvíli.

Po přestávce se začala Opava rozjíždět. Její první pokus o trhák Sluneta odrazila trojkami. „V kabině jsme si řekli, že už nechceme cestovat do Ústí. Přece jenom Olomoucko je blíže. Zapnuli jsme, a to se odrazilo do naší hry. Najednou jsme se prezentovali basketbalem, který nám je vlastní,“ podotkl Radovan Kouřil.

Čtvrtá desetiminutovka přinesla skvělou obranu Opavy. „Že jsme dostali tři body? Tak to je krásné a nevídané,“ usmíval se Radovan Kouřil. „Teď musíme dobře zregenerovat a připravit se na A1. Chceme se poprat ještě o druhé místo,“ zakončil mladý basketbalista.

BK Opava – Sluneta Ústí nad Labem 79:63 (13:12, 34:38, 57:60)

Body: Šiřina 22, Jurečka 15, Gniadek 11, Kouřil, Bujnoch po 10, Dragoun, Zbránek po 4, Klečka 3- Treadwel 15, Robinson 13, Singletary 12, Teague 10, Šteffel 7. Šmíd 6. Rozhodčí: Hruša, Jedlička, Nejezchleb. TH: 12/8:8/5. Trojky: 9:6. Doskoky: 40:43. Fauly: 17:18. Nejlepší hráč: Václav Bujnoch.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.