02. 03. 2016

Opava prohrála, chyběl Kuba Šiřina

Ani na druhý pokus to Opavě ve Svitavách nevyšlo. V oslabené sestavě s domácími Tury prohrála.

Ani na druhý pokus to Opavě ve Svitavách nevyšlo. V oslabené sestavě s domácími Tury prohrála.

Problémy s marodkou se stále našeho týmu drží. Ve Svitavách sice nastoupil Martin Gniadek, ale chyběl kapitán Jakub Šiřina. Do hry ho nepustilo nachlazení a také problémy s kolenem. „Kuba zůstal doma. Uvidíme, jak na tom bude v pátek. V současné době nelze říci, zda do utkání proti Kolínu zasáhne,“ řekl Petr Czudek. Při absenci Radima Klečky byl jedničkou na rozehrávce Honza Lyčka.

Opava nezačala vůbec špatně. „Vyšel nám začátek zápasu, dostali jsme se do vedení, naše hra nebyla špatná,“ pochvaloval si kouč. První čtvrtinu vyhráli Opaváci 24:19. Domácím se k velkému výkonu začal rozehrávat Bruinsma. „Nechali jsme ho rozstřílet. Dostal se do pohody a nakonec odehrál životní zápas,“ podotkl Petr Czudek. Ještě v poločase drželi Slezané tříbodové vedení.

Po přestávce domácí otočili, jenomže Blažek trojkou vrátil Opavě vedení, to dokonce narostlo na pět bodů. „Začala nám váznout organizace hry, z toho pramenil větší počet ztrát,“ pokračoval náš trenér. Ve čtvrté čtvrtině šli domácí do šestibodového vedení, to ještě stáhl trojkou Viktor Cvek, bohužel to bylo vše. Opava se snažila, ale otočit výsledek se ji nepodařilo. „Pozitivem je, že jsme vyhráli doskoky. Ale na to se bohužel zápas nevyhrává. Kluky musím i přes porážku pochválit,“ dodal na závěr Petr Czudek.

Bohemilk Tuři Svitavy – BK Opava 83:75 (19:24, 40:43, 62:60)

Body: Bruinsma 34, Doaks 15, Barker 10, Teplý 8, Jones 6, Špaček 5, Jaroš 3, Vaňák 2 – Blažek 13, Vlček, Zbránek po 11, Lyčka, Kramný, Jurečka po 8, Kvapil 6, Gniadek 5. Rozhodčí: Dolínek, Jeřáb, Kučírek. Fauly: 18:31. TH: 38/28:20/12. Dvojky: 39/17:37/15. Trojky: 15/7:27/11. Doskoky: 31:39. 5. chyb: 38. Zbránek, 39. Lyčka.  Diváků: 826.