17. 09. 2019

Opava prohrála i se Žilinou

Třetí "přípravnou" domácí porážku v řadě inkasovali v úterý naši basketbalisté

Třetí "přípravnou" domácí porážku v řadě inkasovali v úterý naši basketbalisté.

Na lavičce se už objevil Petr Czudek, na palubovce zase Mirek Kvapil, absentoval Filip Zbránek. Zápas byla typická příprava, první čtvrtina patřila Opavě, když hned 9 bodů dal Vašek Bujnoch, ta druhá zase Žilině, i když si Opava v závěru vzala vedení zpět.

V 25. minutě získala Opava dvouciferné vedení 58:48, ale to nic neznamenalo. V posledním dějství se Žilina dostala do mírného vedení a dramatický závěr rozhodl střelou v posledním možném okamžiku Douglas Wiggins, nejužitečnější hráč hostů.

BK Opava - BK Slavia Žilina 83:85 (24:21 42:37 64:61)
Body Opavy: Bujnoch (7 doskoků) 16, Klečka (11 asistencí, val. 28) 15, Gniadek 12, Dragoun 8, Švandrlík 7, Slavík 6, Kvapil a Jurečka 5, Bukovjan 4, Bratčenkov 3, Štěpánek 2; dvojky: 30/19 - 40:24; trojky: 41/11 - 20/8; TH: 14/12 - 18/13; chyby: 18 - 21; doskoky: 33 - 37; rozhodčí: Vondráček, Zatloukal, Kubiš

O víkendu se naši basketbalisté zúčastní turnaje ve slovenských Levicích a sérii přípravných zápasů zakončí ve čtvrtek 26.9.2019 doma s celkem NH Ostrava. Začátek tohoto zápasu je v tradičních 18:00 hod.