04. 02. 2017

Opava prohrála s Pardubicemi

Vítězná série Opavy skončila na domácí palubovce. V duelu s Pardubicemi nám nevyšla první čtvrtina a to rozhodlo.

Vítězná série Opavy skončila na domácí palubovce. V duelu s Pardubicemi nám nevyšla první čtvrtina a to rozhodlo.

Trenér Petr Czudek neměl k dispozici všechny hráče. Vedle Kryštofa Vlčka měli zdravotní problémy ještě Rosťa Dragoun a Filip Zbránek.

Rychle jsme se ujali díky Radimu Klečkovi vedení  4:0, ale to bylo na dlouhé minuty vše. Beksa ovládla dění  na palubovce a pomalu si začala budovat náskok. Naopak našemu týmu se příliš nedařilo. Energie Východočechů sršela z každého kroku, kdežto náš tým byl u všeho pozdě, navíc nám nešla střelba a to ani z žádné pozice. „První čtvrtina nebyla dobrá. Docela jsme hořeli. Pardubice byly jasně lepším týmem,“ řekl opavský pivot Jakub Blažek.  „Bohužel tento desetibodový náskok byl pro další vývoj důležitý,“ dodal.

Ve druhé čtvrtině se hra domácích zlepšila, ale pardubický náskok stáhnout nedokázala. „Trápili jsme se v útoku, nešly nám trojky. Dát jen tři, je pro nás hrozně málo,“ podotkl zkušený pivot. Když už se přece jen podařilo domácí snížit, Beksa zabrala a žádné drama nepřipustila. „Je to škoda, Pardubice byly hratelné. Škoda první čtvrtiny,“ litoval Blažek.

BK Opava – BK JIP Pardubice 70:78 (16:26, 29:39, 44:53)

Body: Kouřil 13, Šiřina 12, Gniadek 10, Klečka, Blažek 8, Jurečka 7, Bujnoch 5, Cvek 4, Kvapil  3 – Wall, Pulpán 15, Burnett 14, Pandula 12, Kotas 7, Nečas , Švrdlík, Autrey 4, Kohout 3. Rozhodčí: Matějek, Jedlička, Kapaňa. Fauly: 22:22. TH: 13/20:14/19. Dvojky: 24/46:23/44. Trojky: 3/25:6/19. Doskoky: 30:40. 5 chyb: 37. Gniadek. Diváků: 1466. Nejlepší hráč: Dominez Burnett.