13. 01. 2018

Opava prohrála se vztyčenou hlavou

Podle očekávání jsme s Nymburkem prohráli. Opavský výkon ale špatný nebyl, hlavně v prvním poločase se hodně v hale tleskalo.

Podle očekávání jsme s Nymburkem prohráli. Opavský výkon ale špatný nebyl, hlavně v prvním poločase se hodně v hale tleskalo.

Slezané bojují s marodkou. Proti Nymburku chyběli Kvapil s Bujnochem a Bukovjanem, Štěpánek šel do hry z postele. Domácí celek sice v úvodu prohrával.  Berisha vystřihl tři trojky v řadě, ale ani to s výběrem trenéra Petra Czudka neotřáslo. „Stačili jsme se  soupeřem běhat, bojovali jsme  celý první poločas jsme s ním drželi krok,“ řekl po zápase Jakub Slavík, jeden z nejlepších opavských hráčů.

Ve druhé čtvrtině Opava srovnala, v posledních vteřinách ji poslal dokonce Dragoun do vedení. „Bavilo to nás a i diváky. První poločas byl dobrý,“ pochvaloval si trenér Petr Czudek.

Po přestávce favorit přidal plyn, Opavě nešla střelba podle představ a bylo rozhodnuto. „Hosté nastoupili do druhého poločasu jako vyměnění. My jsme jim přestali stíhat a to rozhodlo,“ pokrčil rameny Jakub Slavík, který strávil na palubovce skoro pětadvacet minut. „Nečekal jsem  takovou minutáž. Cítil jsem se dobře. Byl to můj nejlepší zápas v nejvyšší soutěži,“ usmál se talentovaný basketbalista. „Snad jsem trenéra nezklamal,“ dodal.

BK Opava – Nymburk 75:101 (18:24, 49:48, 61:72)

Body: Šiřina 19, Slavík 15, Jurečka 14, Dragoun 9, Klečka, Gniadek po 6, Štěpánek 4, Zbránek 2 – Bohačík 20, Berisha 13, Ray, Davis po 12, Vyoral 11, Benda 9, Hruban 7, Kříž 5, Pumprla, Peterka, Barac po 4. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. Fauly: 17:19. TH: 9/13:10/19. Dvojky: 12/29:26/39. Trojky: 14/39:13/28.Doskoky: 27:51. 5 Chyb: Gniadek. Nejlepší hráč: Jaromír Bohačík.