• Novinky
  • Opava první zápas zvládla, v pondělí ji čeká odveta

15. 04. 2023

Opava první zápas zvládla, v pondělí ji čeká odveta

První zápas předkola play-off mají opavští basketbalisté úspěšně za sebou. Díky povedené druhé čtvrtině vyhráli nad pražskou Slavii 97:82.

První minuty zápasu režíroval domácí kapitán Jakub Šiřina, který zapsal sedm bodů v řadě. Slavii podržel trojkou John, který poprvé poslal nováčka do vedení. Opavští po šestkách Šiřiny vedli 11:6. Sešívaní ale po doskoku Waltona srovnali na 13:13. Sešívání vedli brzy znovu. Opět se o to zasloužil trojkou John. Po koši Jelínka byl stav 19:22. A domácím bylo ještě hůře, když skóroval pod košem zcela volný Rožánek – 19:24. Poslední slovo měl Radek Farský, který dal trojku s klaksonem – 24:26.

Opavští si vedení vzali zpět, a to díky Farskému, který po koši s faulem otočil na 30:28. Pražané odpověděli trojkou Pavla Pumprly. Trojkou se blýskl i jeho mladší bratr Radek. Na druhé straně trojkami odpověděli Gniadek s Jurečkou – 38:34. O pár chvilek později zakončoval s klaksonem Slavík, navíc byl faulován. Šestku proměnil a Slezané vedli 41:34. Po úspěšných šestkách Gniadka šla Opava do desetibodového vedení. Favorit první poločas vyhrál 53:39.

Druhý poločas měla Opava jasně pod kontrolou a v pohodě dokráčela pro první vítězství v sérii. Odveta je na programu v pondělí na pražské palubovce.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SK Slavia Praha 97:82 (24:26, 53:39, 77:57)

Body: Mokráň 19, Šiřina 16, Jurečka 14, Zbránek 8, Kvapil 8, Slavík 7, Carl 6, Farský 6, Gniadek 6, Švandrlík 5, Kouřil 2 - Walton 23, John 19, Rožánek 9, Pumprla Radek 9, Jelínek 6, Kheil 6, Pumprla Pavel 5, Bernáth 3, Dworsky 2.

Rozhodčí: Matějek, Scholze, Melichárek. TH: 20/27:13/17. Trojky: 11/40:11/28. Doskoky: 45:32. Fauly: 19:23. Diváci: 1345.