16. 01. 2021

Opava s přehledem porazila Královské Sokoly

Porážka v Kolíně je zapomenuta.

Porážka v Kolíně je zapomenuta. Opavští basketbalisté na domácí palubovce zvládli zápas s Královskými Sokoly. Východočechy porazili 80:61.

Opava šla do zápasu po porážce v Kolíně a hlavně bez svého kapitána a nejlepšího hráče ligy Jakuba Šiřiny. Zkušeného rozehrávače do hry nepustilo poraněné koleno. Na rozehrávce tak alternoval Lukáš Bukovjan. Skóre zápasu otevřel trojkou Gniadek. Opavští se už v první čtvrtině pokusili o trhák. Po Slavíkově koši vedli 20:12.

A když Zbránek zvyšoval na rozdíl deseti bodů, vypadalo to na pohodu. Jenomže na druhé straně přišla Baracova trojka a během chvílky to bylo 24:19. Opava ale opět přidala. Krásnou akci Slavíka zakončoval zpod koše Štěpánek a když v krátkém časovém rozmezí se trefil dvakrát z perimetru Jurečka, svítil na ukazateli skóre stav 37:24. Závěr prvního poločasu zrežíroval Švandrlík a jeho tým se dostal do poklidného vedení 45:29.

Po přestávce se žádné drama nekonalo. Opava diktovala dění na palubovce a Východočechům toho moc nedovolila a zaslouženě vyhrála.

Názory trenérů a rozhovor s Lukášem Bukovjanem

Fotografie z utkání

BK Opava - Královští sokoli 80:61 (20:12, 45:29, 65:43)

Body: Gniadek 18, Zbránek 12, Jurečka, Švandrlík 10, Páleník 9, Bukovjan 8, Štěpánek 7, Slavík 6 - Lošonský 14, Peterka 12, Šoula 10, Halada 9, Barac 8, Sedmák 4, Kantůrek, Stamenkovic 2. Rozhodčí: Hruška, Pokorný, Melichárek. TH: 6/6:15/10. Trojky: 14:9. Doskoky: 36:41. Fauly: 17:14.