18. 01. 2023

Opava s přehledem porazila Olomoucko

Dalším dobrým výkonem se prezentovali opavští basketbalisté. Na domácí palubovce si poradili s Olomouckem. Hanáky porazili 105:73.

Opavě vyšla hned první akce zápasu. Carl na rozskoku vybojoval balon. Ten se od Šiřiny dostal ke Carlovi a domácí vedli. Následovala trojka Zbránka. Za Hanáky snižoval zpod koše Kněževič. Byli to ale Opavští, kdo měl navrch. Když se z perimetru trefil Šiřina, vyšplhal se náskok Opavských na osm bodů a hostující lavička si vzala time. Olomoucko následně stáhlo čtyři body. Ovšem na druhé straně dal trojku Mokráň a chvíli na to potrestal soupeřovu ztrátu Kvapil – 19:10. V závěru první čtvrtiny si došel pro koš s faulem Williams – 24:17. Poslední vteřiny úvodní desetiminutovky patřily Opavským, přesněji Kouřilovi, jenž v krátkém časovém úseku zapsal pět bodů – 29:17.

Opavští měli navrch i v úvodu druhého hracího období. Na dvě šestky zareagoval Kouřil – 37:23. O chvíli později Hanáci stáhli z opavského vedení čtyři body a time si vzal Petr Czudek. Za stavu 37:27 měl možnost tři šestek Farský, ale ani jednu neproměnil. Po patnácti minutách se pohotovým obraným zákrokem blýskl Carl, na druhé straně pak přesně zakončil – 44:31. Opava byla na koni. Po další krásné akci zakončoval Slavík – 48:33. Na konci druhé půle se došel pro koš s faulem Šiřina, který skóre posunul na 57:39. Nakonec po dvaceti minutách Opavští vyhráli 57:41.

Hned po přestávce vykouzlil trojku Slavík. Opavští si v klidu své vedení hlídali a dotáhli zápas k jasnému vítězství.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BK REDSTONE Olomoucko 105:73 (29:17, 57:41, 83:49)

Body: Mokráň 19, Kouřil 16, Farský 15, Šiřina 15, Slavík 13, Carl 9, Zbránek 7, Mička 5, Švandrlík 4, Kvapil 2 - Vučičevič 22, Williams 15, Moten 10, Kněževič 8, Friday 6, Feštr 6, Welsch 4, Tkadlec 2.

Rozhodčí: Matějek, Pokorný, Hartig. TH: 19/30:15/22. Trojky: 12/25:6/19. Doskoky: 41:33. Fauly: 23:25. Diváci: 1130.