22. 03. 2023

Opava s přehledem zvládla derby

Opavští basketbalisté poprvé v letošní sezoně slaví výhru v derby. Na domácí palubovce nedali Nové huti šanci. Po výborném výkonu svého rivala porazili 108:75.

Opava měla výborný vstup do zápasu. Šiřinova střela z perimetru obroučkou neproletěla. Nicméně domácí doskočili a Gniadek střelou z dálky otevřel skóre. Chvíli na to dal trojku i Zbránek a když vystihl rozehrávku Ostravy Mokráň, vedli domácí 8:0. První bod Nové huti zapsal Mathon, jenž proměnil jednu ze dvou šestek. Další body na opavské straně zapsal dvěma proměněnými trestnými hody Slavík – 10:1. Hosty vrátil do hry dvěma trojkami Majerčák. Opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Pět bodů v řadě zapsali Mokráň se Zbránkem. Ovšem necelé tři minuty před koncem první čtvrtiny bylo srovnáno. Tři body zapsal Majerčák. Výběr trenéra Petra Czudka odpověděl trojkou Švandrlíka. Vzápětí se pod košem prosadil Kvapil – 24:19. První čtvrtinu vyhráli domácí 27:23.

Druhé hrací období bodově načal Mathon. Opavští zareagovali skvěle. Díky důraznému zakončení Kvapila s Gniadkem to bylo 32:25. Hosté měli možnost tří šestek. Avšak Týml ani jednu neproměnil. Opava během chvilky vedla o deset bodů. Domácí celek byl při chuti. Ostrava se dokázala přiblížit ale v závěru první půle domácí zabrali a do kabin se šlo za stavu 51:36.

Ve druhém poločase pokračovali Opavští v dobrém výkonu a nakonec ostravskému týmu dali stovku. Pozitivem bylo, že všichni hráči bodovali.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava – NH Ostrava 108:75 (27:23, 51:36, 80:65)

Body: Mokráň 20, Jurečka 14, Slavík 14, Švandrlík 12, Zbránek 10, Carl 9, Gniadek 8, Šiřina 6, Kvapil 5, Kouřil 5, Farský 3, Mička 2 - Morgan 18, Majerčák 13, Radukič 12, Mathon 11, Šmíd 9, Svodoba 7, Havlik 5.

Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Hartig. TH: 21/29:21/30. Trojky: 15/34:10/36. Doskoky: 40:32. Fauly: 24:20. Diváci: 1280.