• BK Opava
  • Novinky
  • Opava sahala po senzaci. Na kluky jsme pyšní, vyhrál šťastnější, řekl Kryštof Vlček

  20. 12. 2023

Opava sahala po senzaci. Na kluky jsme pyšní, vyhrál šťastnější, řekl Kryštof Vlček

Nechybělo málo a opavští basketbalisté se mohli radovat z premiérového vítězství v letošním ročníku Ligy mistrů. Proti řeckému Patrasu odvedli dobrý výkon, v závěru byli koš od vítězství. Nakonec ale v prodloužení prohráli 97:100.

Opava začala zápas s velkou chutí, hned se chytli i diváci, kterých opět dorazilo hodně. „Tradičně dobrá atmosféra. Fanoušci byli opět skvělí, věřím, že si zápas všichni pořádaně užili,“ začal s pozápasovém povídáním Kryštof Vlček, asistent trenéra Petra Czudka. „Věděli jsme, že cesta k úspěchu povede, když dostaneme soupeře pod tlak,“ podotkl. Favorizovaný Patras byl místy z aktivní hry Slezanů zaskočen. „Neměli jsme, co ztratit. Soupeř k nám přijel s vědomím toho, že to bude mít lehké. My jsme hráli velmi odhodlaně, což bylo vidět v závěru, kdy jsme měli více útočných doskoků,“ pochvaloval si asistent trenéra Petra Czudka.

„To bylo stěžejní, protože v předešlých utkáních jsme v doskocích hořeli,“ dodal. Opavskému výkonu se ve úterý tleskalo. Třeba když na konci třetí čtvrtiny dal Šiřina trojku s klaksonem, tak hala málem spadla. „Několik hráčů podalo nadstandardní výkon. Tým táhlo více kluků, krásně se v tom střídali. Nám pomohlo i to, že v kritických chvílích rozehrávači Patrasu přidržovali balon a zvedali těžké střely, které nedávali,“ byl spokojený Kryštof Vlček.

Opava mohla i vyhrát. „Bohužel se nám to nepodařilo. Štěstí se nakonec usmálo na Patras. Rozhodně nevyhrál lepší celek,“ zakončil mladý trenér.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.