• BK Opava
  • Novinky
  • Opava se bude rvát o osmou výhru v řadě. Bude to boj, očekává David Zach

  15. 12. 2023

Opava se bude rvát o osmou výhru v řadě. Bude to boj, očekává David Zach

Po úterní Lize mistrů čeká opavské basketbalisty bitva na české scéně. V sobotu se ve slezské metropoli představí pražský USK.

Na výběr trenéra Petra Czudka nečeká lehký duel. Pražané jsou v aktuální tabulce na třetí příčce. Ve středu si doma poradili s píseckými Sršni. „USK naposledy vyhrál nad Pískem. Měl to nahnuté, nakonec ale Folimanku uhájil,“ začal s rozborem sobotního soupeře David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

„Je to tým, který se pohybuje na špici tabulky. Kádr mají složený z mladých hráčů, doplněných o dva dobré cizince,“ pokračoval mladý kouč BK Opava. Největší hvězdou Sov je čtyřiadvacetiletý rozehrávač Matt Johnson, který před příchodem do Česka hrával za Northern Colorado. „Jedná se o hráče, který má výborná čísla. Je nejlepším střelcem týmu,“ vyzdvihuje amerického borce David Zach.

Nováčkem v týmu je pak Johnsoův krajan Trevon Faulkner. „Ten je v kádru krátce, bodově se zatím tolik neprosazuje, ale pozor si na něj dávat musíme,“ zvedl prst opavský asistent. Velkou sílu pak mají Pražané v mladých českých hráčích. Mezi ně se řadí Patrick Samoura, Marek Vyroubal nebo exkarvinský Dalibor Vlk. „USK hraje často v malé sestavě, což bývá zrádné, to si musíme pohlídat. Čeká nás agresivní soupeř, bude to boj,“ očekává David Zach.

Slezané nebudou v sobotu kompletní. Chybět bude Filip Zbránek, Kryštof Kavan a Šimon Puršl. Otazník pak visí nad startem Radovana Kouřila. Sobotní duel má začátek v 17 hodin a vstupenky je možné zakoupit na TICKETPORTALU.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.