• BK Opava
  • Novinky
  • Opava se chystá krotit Tygry. Ve čtvrtek se Vlčkův tým představí na domácí palubovce

  10. 04. 2024

Opava se chystá krotit Tygry. Ve čtvrtek se Vlčkův tým představí na domácí palubovce

Vrchol sezony je tady. Extraligová devatenáctka Opavy má před sebou play-off. Slezané ve čtvrtfinále narazí na Tygry Praha. Série hraná na dvě vítězná utkání startuje ve slezské metropoli už ve čtvrtek. Odveta je na programu v neděli v hlavním městě. Případný třetí duel by se na opavské palubovce odehrál v úterý.

„Čeká nás tým, který vyhrál v základní části západní skupinu. Nadstavba už mu tolik výsledkově nevyšla,“ začal hovořit směrem ke čtvrtfinálovému soupeři trenér opavské devatenáctky Kryštof Vlček. „My jsme se nakonec i díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů dostali na čtvrtou příčku, tedy před Tygry, což nám dává výhodu domácího prostředí pro případný třetí utkání,“ pokračoval kouč BK Opava.

Tygři mají velkou kvalitu. „Hraje za ně několik mládežnických reprezentantů a také kluci, kteří mají zkušenosti z KNBL. Například Zvolánek má starty i za Ostravu,“ přiblížil Kryštof Vlček a pokračoval: „Očekáváme hodně fyzický basketbal. Tygři mají v sestavě poměrně urostlé kluky, kteří hrají tvrdě. Když jsem se díval na statistiky, tak překvapivě mají hodně vysokou úspěšnost trojek z celé soutěže extraligy, napříč šestnácti týmy extraligy,“ přidal další postřeh trenér opavské devatenáctky.

Opava chce postoupit mezi nejlepší čtyřku. „Je to náš sen a za ním půjdeme. Věřím v našeho týmového ducha,“ podotkl Kryštof Vlček. „Tréninky před startem play-off nebyly podle mých představ. Lepily se, neboť někteří kluci byli na Lize mistrů v Maďarsku. Ale my se s tím porveme,“ zakončil trenér.

Čtvrteční duel v Opavě začíná od šestnácti hodin.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.