• BK Opava
  • Novinky
  • Opava se chystá na Dijon. Do akce jde americký rozehrávač Marques Townes

  29. 11. 2023

Opava se chystá na Dijon. Do akce jde americký rozehrávač Marques Townes

Opavští basketbalisté jdou v Lize mistrů znovu do akce. Ve středu je v Dijonu čeká domácí JDA. Slezané si dali hned po úterním příjezdu večerní trénink. Nálada v týmu je dobrá. Velmi dobře se zatím jeví Marques Townes, americká posila z německého celku Merlins Crailsheim.

„Bojujeme s drobnými zraněními, takže nejsme v kompletní sestavě. Přivezli jsme ale novou posilu, která by nám měla v utkáních Ligy mistrů pomoci. Nejen s ním chceme podat zlepšený výkon,“ řekl v před zápasovém rozhovoru David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Americký rozehrávač je s opavským týmem krátce. „Mark přišel v minulém týdnu z Německa. Byla to celkem rychlá akce. V první řadě klobouk dolů před realizačním týmem, který ho dokázal narychlo přivést z Německa. Máme za sebou několik týmových tréninků. Bohužel jsme neměli možnost jeho testu v zápasu. Zatím ale můžeme vnímat, že sociálně i basketbalově se na palubovce zatím jeví velmi dobře,“ pochvaluje si mladý trenér.

Opava ovšem počítá před středečním duelem i ztráty. Na marodce skončil opět Filip Zbránek. „Filip se snaží angažovat v anketě smolař roku. Poté, co se vrátil po zranění, odehrál utkání v Ústí. Bohužel následně si na tréninku přivodil další zranění prstu, které souvisí s tím předchozím. Věříme, že se brzy vrátí. V Ústí bylo vidět, že je to hráč, kterého potřebujeme v týmu. Pokud je zdravý, tak je pro nás hodně důležitý,“ komentoval absenci zkušeného borce.

Ve středu večer je favorit jasně daný. Domácí Dijon vede skupinu a na vlastní palubovce je stoprocentní. „Chceme navázat na první poločas s Vilniusu. Je to cesta, po které se chceme ve zbývajících duelech Ligu mistrů vydat. Ukázali jsme, jakým herním stylem se chceme prezentovat. Přesně ten by nám mohl nést ovoce,“ zakončil David Zach.

Středeční duel začíná ve 20 hodin a vysílá ho nova SPORT 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.