• BK Opava
  • Novinky
  • Opava se chystá na Olomoucko. Náš výkon má stoupající tendenci, řekl David Zach

  30. 09. 2023

Opava se chystá na Olomoucko. Náš výkon má stoupající tendenci, řekl David Zach

Dalším soupeřem opavských basketbalistů v letošní sezoně bude Olomoucko. Slezané jedou na Hanou s bilancí dvou výher, domácí celek naopak z bitev proti Kolínu a Nymburku odešel poražen. Úřadující mistr bude postrádat zraněného Filipa Zbránka.

„Proti Nymburku se asi neočekávaly ze strany Olomoucka velké věci. Nymburk hlásá návrat zpátky na špičku ligy. Nicméně co se týká Olomoucka jako takového, tak ti si chtějí napravit pověst z loňské sezony a přinejmenším se vrátit do středních pater ligy,“ začal sobotního soupeře rozebírat David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

„Během letní přestávky přestavěli mančaft, mají nového trenéra, přivedli spoustu nových hráčů, ať už české kluky nebo pět nových Američanů. To s sebou nese úskalí, tým potřebuje čas na to, aby se sehrál. To se odrazilo v prvních dvou utkáních,“ míní mladý trenér a dodává: „Hráči hledají role a bude to určitě chtít nějaký čas, než tomu nový trenér dá nějaký pevnější obraz, o který se budou moci opírat.“

Škranc, Feštr a cizinci

Během léta došlo v kabině Olomoucka k velkému zemětřesní. Tým z pozice hlavního kouče vede Andy Hipsher, s ním přišlo hned několik nových hráčů, a to v čele se sedmadvacetiletým David Škrancem, který dorazil z Pardubic. „Individualit mají několik. David Škranc začal sezonu výborně jako střelec. Všichni Američani, kteří přišli, tak mají za sebou produktivní loňskou sezonu v různých zemích, kde dávali v průměru přes deset bodů za zápas. Mají za sebou dobré statistiky a povedená angažmá. Tím pádem se jich může do role lídrů vyprofilovat hned několik,“ dělá David Zach sondu do hráčského kádru Hanáků. „V neposlední řadě je třeba zmínit i rozehrávače Feštra, který byl tahounem už v loňské sezoně,“ zvedá prst asistent Petra Czudka.

Výkon Opavy půjde nahoru

Opava loni v Olomouci dvakrát překvapivě prohrála. „K loňské sezoně se trenér Petr Czudek vrátil hned po zápase s Ústím. Spíše to bylo myšleno tím, aby motivačně vyzval hráče, aby se zkoncentrovali a dobře se začali připravovat na utkání,“ prozradil David Zach. Opava oba své zápasy letošního ročníku zvládla vítězně, a to i přesto, že se v nich nevyvarovala výpadků. „Děláme školácké chyby. Necháme se uchlácholit našim dobrým úsekem, ať už to byla první čtvrtina v Ostravě, nebo celý první poločas proti Ústí nad Labem. Jak realizační tým, tak hráči si to uvědomujeme. Určitě máme dostatek sebereflexe na to, abychom si byli vědomi, co se děje. Snažíme se najít příčiny, kde vzniká to jádro problému, proč výkon najednou upadne. Věřím, že to bude lepší a lepší a naše výkony půjdou nahoru. Proti Ústí jsme hráli dobře celý poločas, proti Olomoucku to bude už celý zápas,“ zakončil David Zach.

Sobotní duel začíná v 18 hodin a sledovat ho můžete na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.