• BK Opava
  • Novinky
  • Opava se chystá na Písek. Výjimečnost zápasu dává Ivan Trojan

  29. 12. 2023

Opava se chystá na Písek. Výjimečnost zápasu dává Ivan Trojan

Výjimečné basketbalové utkání bude v sobotu hostit opavská hala. Úřadující mistr vyzve nováčka z Písku. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, nicméně v domácím dresu s číslem 60 naskočí do hry populární český divadelní a televizní herec Ivan Trojan.

„Každý zásah do týmu je znát. A to nemusí daný hráč vůbec do utkání naskočit,“ řekl David Zach, asistent trenéra Petra Czudka, který má na starosti skauting soupeřů. „Náš trenér má ale dar na výběr hráčů. I tento krok je třeba vnímat pozitivně. Jakou Ivan Trojan dostane v zápase roli, nikdo neví. Bude to překvapení pro všechny strany,“ pousmál se mladý kouč.

První vzájemný zápas Opavy s Pískem skončil překvapivým vítězstvím Sršňů. David Zach už před startem soutěže hovořil o síle Jihočechů. Jeho předsezónní prognózy se do puntíku naplnily. „Trochu mi z toho běhá mráz po zádech, že se má slova vyplnila. Věděl jsem, že Písek bude nepříjemný, ale že bude v některých utkáních tak dominantní, to jsem neočekával. Je to i pro mě překvapení,“ přiznal opavský asistent. „Myslel jsem si, že budou vyhrávat více se štěstím, ale některá utkání zvládli s velkým přehledem. Těmito výsledky se sami teď nyní dostali pod tlak. Musí je potvrzovat,“ pokračuje v povídání David Zach.

Řada protivníků Jihočechy podceňovala. „Soupeři Písku do vzájemných utkání vstupovali nekoncentrovaně a Písek z toho těží. Pokud si nedáváte čtyřicet minut pozor na zónové presinky a pasti, které Písek vytváří, tak se v tom nachytáte a pak už se to mele a velmi těžce se vám hraje. Písek navíc dokázal, že nejenom doma, ale i venku je schopný loupit,“ zvedl prst David Zach.

Sršni mají i své velké individuality. „Velkou kvalitu mají Svoboda se Sýkorou, kteří jsou stěžejními hráči týmu, jsou to nadstandardní borci, ti ukazují, že v Kooperativě patří k hráčům, kteří jsou schopni mít velmi dobré statistiky. Jsou specifičtí tím, že jsou v týmu dlouho. Tým je na ně zvyklý. Mají výborně zmáknuté své role a byla by otázka, co by Písek dělal, kdyby o jednoho přišel, protože jejich výkon je založen na nich. Nechci shazovat ostatní hráče, mají spoustu dobrých střelců. Tým táhne za jeden provaz,“ řekl David Zach ke složení týmu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.