• BK Opava
  • Novinky
  • Opava se chystá na rozjetý Nymburk, ten čeká bouřlivá atmosféra

  21. 10. 2023

Opava se chystá na rozjetý Nymburk, ten čeká bouřlivá atmosféra

Bouřlivá kulisa dnes čeká na první dva celky Kooperativa NBL - dopoledne před zápasem bylo prodáno téměř 1100 vstupenek, k tomu má Opava přes 1600 permanentek, takže hala bude fanoušky pořádně našlapaná.

Středočeši oproti loňsku obměnili kádr a ten se v poslední době dostal do formy. Ve středu vyhráli Nymburští senzačně nad tureckým týmem Bahcesehir College.

„Nymburk hodně obměnil kádr oproti loňské sezoně a to se týká českých i zahraničních hráčů. Vrátil se Jaromír Bohačík, na rozehrávku přivedli Gordona, který vykonává pozici prvního rozehrávače. Společně s Ondrou Sehnalem vytvořili velmi silnou dvojici,“ monitoruje nymburského soka David Zach, jeden z asistentů trenéra Petra Czudka.

 

 

„Pod košem hraje Mathon, který měl výborná čísla v Ostravě, nebo Švejcar, který byl dlouhodobě výrazným hráčem v Ústí. Nyní přivedli dalšího hráče Collinse,“ pokračuje mladý trenér. „Nymburk má deset až jedenáct silných hráčů do rotace, což potvrdili v Turecku,“ podotkl David Zach. Nový kouč Francesco Tabellini sází rád na defenzivu. „Je pravda, že působí hodně defenzivně. Zápasy staví na obraně, z ní se snaží hru kontrolovat. Tím nechci říct, že by byli špatní v útoku. Defenziva je ale jejich silnou zbraní,“ zdůraznil asistent Petra Czudka.

A co by mohlo na Nymburk platit? „My si musíme především udělat pořádek v hlavě. Čeká nás úplně jiné utkání, než tomu bylo v Písku nebo Patrasu. Hrajeme doma před vyprodanou halou. Budeme spoléhat na velkou podporu našich fanoušků. Zápas bude mít velký náboj,“ zakončil David Zach.

Zápas začíná netradičně v 17:15, v přímém přenosu ho bude vysílat ČT sport. Vstupenky je možné zakoupit na Ticketportalu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.