• BK Opava
  • Novinky
  • Opava se představí v Děčíně! Bude to o hlavách, míní David Zach

  10. 03. 2024

Opava se představí v Děčíně! Bude to o hlavách, míní David Zach

Další venkovní zápas mají před sebou opavští basketbalisté. Úřadující mistr se tentokrát představí na palubovce Děčína. Dá se očekávat opět tvrdý basketbal a hlavně zajímavá podívaná. Opavští by rádi Severočechům vrátili porážku z poslední vzájemné bitvy ve slezské metropoli.

„Děčín stejně jako my v posledním ligovém kole nevyhrál. Z Pardubic si odvezl poměrně jasnou porážku. O to více budou chtít proti nám uspět,“ začal vykládat směrem k pondělnímu utkání David Zach, asistent trenéra Petra Czudka. „Proti Nymburku jsme měli prvních pětadvacet minut dobrých. Na tuto pasáž musíme v pondělí navázat. Těžili jsme z pevné a agresivní obrany,“ poznamenal mladý kouč.

Opava utkání v Nymburku dobře rozehrála. „Aspektů, proč jsme v Nymburku posledních patnáct minut nezvládli, bylo hned několik,“ zvedl prst David Zach a pokračoval: „Neustáli jsme to v hlavách, nebyli jsme schopni pokračovat v koncentrovaném výkonu. Polevili jsme v důrazu. Soupeř se po vyloučení trenéra semkl. Vyrobili jsme šestadvacet ztrát, dostali jsme z toho devětatřicet bodů, což je hrozné. S takovou statistikou můžete těžko vyhrát. Navíc ještě proti soupeři, jakým Nymburk je.“

Oba pondělní soupeři se velmi dobře znají. „Úplně překvapit se nemůžeme. Válčíme spolu už dlouho, styly se nemění. Můžeme udělat dobré úpravy, nic více ale. Bude to o tom, kdo se lépe připraví v hlavách,“ má jasno David Zach. Opavě se vyprazdňuje marodka. „Jsme rádi, že máme Kubu a Zelka zpátky. Jejich přínos je znát. Pomáhá nám to i do rotace. Potřebujeme ji mít širší,“ zakončil David Zach.

Pondělní duel má začátek v 19 hodin a sledovat ho můžete na ČT SPORT.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.