• Novinky
  • Opava se rvala do posledních sil, nakonec ale postoupil Nymburk

28. 01. 2024

Opava se rvala do posledních sil, nakonec ale postoupil Nymburk

Opavští basketbalisté končí v Českém poháru. Stopku jim v neděli vystavil favorizovaný Nymburk, který ve slezské metropoli zvítězil 88:80. Opavský celek ale rozhodně špatný výkon nepodal.

O první body utkání se postaral Mathon, který proměnil dvě šestky po faulu Gniadka. Následně se Slezané trefili dvakrát z perimetru. Nejdříve dal trojku Gniadek, chvíli na to Puršl. Opavští vedli 8:2. Nymburk kontroval trojkou Bohačíka. Po trestných hodech Bella to bylo 11:9. Po pěti minutách hry bylo srovnáno, a to po nájezdu Gordna. Slezanům vrátil vedení zakončením zpod koše Puršl – 13:11. Následovaly trojky Kříže a Jurečky. V závěru první čtvrtiny zapsali po trojce Sehnal se Svejcarem. Za Slezany se trefoval Kouřil - 20:21. Svejcar pálil z perimetru úspěšně ještě jednou a Nymburk první desetiminutovku vyhrál 24:20.

Ve druhé čtvrtině se Opava díky Slavíkově trojce přiblížila ke svému soupeři na bod. Chvíli na to nezvládl emoce Gordon a po kontaktu se Slavíkem zápas pro něj předčasně skončil. Ještě předtím ale pro zranění odstoupil Zbránek. K vidění byl vyrovnaný basketbal. Po trojce Sehnala vedl Nymburk 36:33. Kříž dalším košem natáhl vedení favorita na čtyři body. Slavík šestkami stáhl vedení Středočechů na dva body – 36:38. Po zakončení Puršla zpod koše to bylo o bod. Poslední slovo ale měli hosté, kteří během chvilky utekli na sedmibodový rozdíl – 38:45.

Druhý poločas otevřel Nymburk trojkou a bylo to o deset. Opavští vstup do druhého poločasu nezachytili a vedení Středočechů narůstalo. Po pěti bodech Kříže v řadě narostlo na patnáct bodů a zdálo se, že o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Naštěstí nebylo. Slezané se probudili a začali stahovat. Trojky Farského a Slavíka Středočechy doslova zmrazily. A Farský řádil dál, další těžkou trojkou s klaksonem vyrovnal na 67:67. Puršl selhal při šestkách, ovšem Gniadek po přihrávce Farského poslal Slezany do vedení 69:67. Opavské sebevědomí rostlo, což dokumentovala trojka Kouřila.

Nymburk se dokázal postavit na nohy. Po koši Bohačíka znovu vedl. Čtyři minuty před koncem šel Nymburk po trojce Svejcara do pětibodového vedení. Naštěstí se na druhé straně stejným bodovým obnosem blýskl Kouřil. To ale bylo vše. Favorit byl znovu úspěšný a mohl slavit postup.

BK Opava - ERA Basketball Nymburk 80:88 (20:24, 38:45, 67:67)

Body: Slavík 14, Kouřil 13, Farský 11, Gniadek 9, Jurečka 9, Puršl 9, Pecháček 7, Švandrlík 5, Mokráň 3 - Bohačík 19, Kříž 17, Sehnal 14, Svejcar 13, Gordon 8, Mathon 6, Tůma 6, Rylich 3, Bell III 2.

Rozhodčí: Matějek, Blahout, Musil. TH: 28/21:37/30. Trojky: 13:12. Doskoky: 26:39. Fauly: 30:25. Diváci: 2 480.