12. 12. 2023

Opava se snažila, nakonec si výhru odvezl Rytas

Zajímavý basketbalový zápas hostila opavská hala. Domácí celek v rámci Ligy mistrů hostil litevský Rytas. Favorit vyhrál 95:75. Skvělí byli fanoušci, kteří se postarali o vynikající atmosféru.

V Opavě byla od prvních v vteřin pekelná atmosféra, a to i díky litevským fanouškům. Favorit se díky trojkám Veličky a Radzeviciuse dostal do šestibodového vedení. Opava kontrovala trojkou Jurečky a když další dálkový pokus trefil Gniadek, prohrávali Slezané 7:11.

Rytas si nadále udržoval odstup. Nicméně Opavským nešla upřít bojovnost, což třeba ukázal Farský, který se hodil po téměř ztraceném míči. Vzápětí nedoskočili domácí tři balony a po Farského faulu házeli hosté šestky. Ehodas proměnil jednu – 16:23.

Druhou čtvrtinu načal Mokráň. Radzevicius po dvou neúspěšných pokusech Opavy odpověděl trojkou - 20:27. Opavu trápily doskoky, přesto byla pořád ve hře. Pět bodů v řad zapsal Townes – 33:37. A když se rychlého protiútoku prosadil Mokráň, bylo to jen o dva – 37:39. Škoda jen závěru prvního poločasu, který opavskému týmu nevyšel.

Druhý poločas začala Opava skvěle. Osmi body v řadě se dotáhla na tři body. Jenomže Rytas si následně pomohl trojkami a vytvořil si desetibodový náskok a utkání v klidu dotáhl do vítězného konce.

BK Opava v Rytas Vilnius | Gameday 5 | Highlights | #BasketballCL 2023-24

BK Opava – Rytus Vilnius 75:95 (18:24, 37:48, 55:73)

Body: Townes 20, Šiřina 12, Pecháček 9, Jurečka 8, Slavík 7, Mokráň 6, Gniadek 6, Švandrlík 4, Puršl 3 – Echodas 18, Normantas 15, Gorhan 13, Radzevicius 13, Velička 13, Ulečkos 10, DeLaurier 8, Masiulis 3, Pleikys 2.

Rozhodčí: Baki, Yilmaz, Straube. TH: 14/10:30/18. Trojky: 7:11. Doskoky: 37:61. Fauly: 28:20. Diváci: 2120.