04. 04. 2018

Opava se vrácí s prázdnou

Poslední zápas ve skupině A 1 jsme odehráli ve Svitavách. Díky povedené třetí čtvrtině se z vítězství radovali domácí Tuři.

Poslední zápas ve skupině A 1 jsme odehráli ve Svitavách. Díky povedené třetí čtvrtině se z vítězství radovali domácí Tuři.

Ani jednomu z týmů už o nic nešlo. Vyrovnaný zápas se lámal ve třetí čtvrtině. „Ve třetí čtvrtce si domácí vytvořili osmnáctibodový náskok. Ten už nepustili a zaslouženě vyhráli. V této pasáži jsme hráli špatně v obraně,“ přiznal opavský trenér Petr Czudek.

Po sobotním vítězství nad Děčínem avizoval trenér Petr Czudek, že duel ve Svitavách bude jako generálka na play off. „Bylo vidět, že oběma týmům už o nic nejde. V hlavách to hráči měli. Do zápasu šli s cílem hlavně se nezranit. Rozhodovaly lavičky, ta domácí měla navrch,“ uzavřel Petr Czudek.

Svitavy – BK Opava 87:77 (20:21, 41:37, 67:52)

Body: Jelínek, Kerr Garret po 15, Slezák 14, Puršl 10, Kotásek  9, Stria, Teplý Tpo 8, Petway  6, Marko 2 - Kvapil   17, Šiřina 14, Bujnoch  12, Dragoun 11, Gniadek  9, Klečka 6, Jurečka 5, Kouřil  2, Vlček  1.

Rozhodčí: Matějek – Kurz, Jedlička. TH: 19/12:18/11. Trojky: 13:10. Doskoky: 42:38. Fauly: 19:18. Diváci: 218.