28. 12. 2022

Opava sestřelila Hradec z dálky

Poslední zápas v letošním kalendářním roce dopadl pro opavské basketbalisty dobře. Slezané porazili Královské Sokoly 92:81. Pomohli si trojkami, kterých dali dvacet. Vedle Luďka Jurečky odehrál povedené utkání Jakub Šiřina, který zaznamenal double – double.

O první body středečního zápasu se postaral Slavík, který se prosadil z perimetru. Opavští si v úvodu udržovali mírný náskok. Po trojce Zbránka vedli 12:7. Za Východočechy se trefoval pouze Autrey, který v úvodních pěti minutách dal všech devět bodů svého týmu. Slezané se opět nevyvarovali chyb. Kalný dokonce poslal Sokoly do vedení. Opava odpověděla trojkou Jurečky. V závěru vrátil vedení Hradci Autrey. Nakonec první čtvrtina skončila remízou 21:21, kterou zařídil z trestných hodů Mokráň.

Druhou část odstartovala akce Šiřiny a zakončení Kvapila. A když dal trojku Jurečka, bylo to 26:21. A Jurečka vykouzlil další trojku 29:23. Domácím se ale do trháku jít nepodařilo. Naopak Hradec díky trojce Peterky vyrovnal. A Autrey hostům vrátil dokonce vedení. Opava naštěstí kontrovali trojkou Mokráně. Dvě minuty před poločasem opět vedli domácí, zpod koše se prosadil Slavík. Nicméně v poločase vedli hosté 43:40.

Do třetí čtvrtiny vstoupila Opava dvěma střelami, které přinesly pět bodů. Nicméně za chvíli srovnával Šuranović na 48:48. Slezané odpověděli Jurečkou, který si zapsal pátou trojku. Opavský veterán měl ve středu svůj den. Jeho šestá trojka znamenala vedení 56:52. Opava nakonec po třetím hracím období vedla 64:62.

Na začátku čtvrté čtvrtiny udeřil z dálky Švandrlík, pak si vzal slovo Šiřina a domácí vedli 72:66. Opavě to z dálky šlo, což dokumentovala trojka Farského. Sokoly vrátil do hry trojkou Peterka. Jenomže jen na chvíli. Další trojku zapsal vzápětí Farský – 78:71. A když dal trojku Jurečka, vedli Opavští o deset a bylo jasné, že vítězství už nepustí.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - Královští sokoli 92:81 (21:21, 40:43, 64:62)

Body: Jurečka 21, Šiřina 20, Slavík 15, Zbránek 9, Farský 8, Mokráň 7, Kvapil 6, Kouřil 3, Švandrlík 3 - Šturanović 21, Autrey 20, Goga 10, Škranc 9, Kábrt 8, Peterka 8, Kalný 4, Vondra 1.

Rozhodčí: Hruša, Karafiát, Dombrovský. TH: 10/15:15/21. Trojky: 20/48:6/15. Doskoky: 38:35. Fauly: 21:20. Diváci: 1212.