28. 04. 2024

Opava šestý zápas nezvládla. Sezona pro ni končí

Šestý zápas nedopadl pro opavské basketbalisty dobře. Na ostravském Tatranu nezachytili vstup do utkání. Nová huť si vytvořila dvojciferný náskok. Opavští ale mocně finišovali. Opět je táhl Kuba Šiřina v závěru to bylo bod. Bohužel úřadující mistr obrat nedokonal a prohrál 85:86.

Jestliže na palubovce patřil úvod domácím, tak v hledišti kralovali jasně opavští fanoušci. Byli jedním slovem úžasní. Po závěrečné siréně i přes porážku svým borcům tleskali ve stoje.

Pojďme k zápasu. Opava byla nervózní, měla se problém trefit, nedávala jednoduché střely, nepadalo jí to ani z dálky. To na druhé straně byla velká energie. Domácí dávali téměř vše, ať už zpod koše nebo z dálky. Po první čtvrtině svítil na ukazateli skóre stav 34:20. „Netrefili jsme sestavu. Věděli jsme, že Ostrava na nás vletí. To se také stalo. Vytvořila si náskok, který ji uklidnil. My jsme se trápili. Nešlo nám to,“ poznamenal Petr Czudek.

K tomu si Radek Farský poranil rameno. Opava se ale nepoložila. Šiřina začal řádit, k němu se přidal Gniadek a v závěru to bylo jen o bod. Bohužel na obrat to nestačilo. „Opava je velký tým. Ukázala to, málem výsledek otočila. Naštěstí jsme jí to nedovolili. Slavíme postup a jsme šťastní. Chci poděkovat soupeři, opavským i našim divákům za úžasnou sérii,“ řekl Adam Choleva, trenér Ostravy.

„Zklamání je velké. Naši fanoušci byli fantastičtí. Zasloužili si, aby sezona pokračovala. My jsme sérii nezvládli. Je to pro nás ponaučení do další práce. I takový dokáže být sport,“ zakončil Petr Czudek.

 

NH Ostrava - BK Opava 86:85 (34:20, 51:40, 66:58)

Body: Madden 18, Heinzl 15, Majerčák 14, Rhodes 13, Williams 11, Škranc 6, M. Svoboda 4, Stevens 3, Snopek 2 - Šiřina 29, Gniadek 15, Slavík 12, Kouřil 10, Zbránek 10, Puršl 4, Švandrlík 3, Jurečka 2.

Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Vošáhlík. TH: 32/23:22/16. Trojky: 9:13. Doskoky: 43:35. Fauly: 21:28. Diváci: 1200.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.