21. 04. 2022

Opava si na Folimance zapsala důležitou výhru

Parádním výkonem se ve čtvrtek prezentovali opavští basketbalisté na pražské Folimance. Domácí Vysokoškoláky porazili 85:69 a ve čtvrtfinálové sérii se ujali vedení 2:1. Další zápas je na programu v Praze v pátek.

Opava nastoupila do zápasu bez kapitána Jakuba Šiřiny. V první čtvrtině ale předvedla basketbal postavený na výborné obraně. Sovám nedovolili jedinou trojku. Domácí sice vedli po dvou šestkách Farského 4:2, ale pak už převzali otěže duelu do svých rukou Opavští. Gniadek trojkou dal svému týmu vedení a když se po akci Gumbse prosadil Slavík, bylo to 7:15.

Favorit praktikoval velmi zodpovědný basketbal a po první desetiminutovce vedl 22:15. Na začátku druhé desetiminutovky dal trojku Farský, ovšem brzy ho napodobil Švandrlík. Opavské nerozhodila ani další trojka Farského, protože v této fázi zápasu začal úřadovat Markusson a náskok Slezanů narůstal. Krásnou individuální akci předvedl Slavík, zakončil ji košem s faulem a Slezané vedli 40:24. A bylo ještě veseleji, to se z perimetru trefil Švandrlík, kterému to ve druhé desetiminutovce velmi slušně padalo.

Opava byla v laufu, úplně vymazala Westa a po trojce Jurečky už vedla 53:29. Galapředstavení Czudkova výběru se zastavilo na poločasovému výsledku 57:29.

I po přestávce pokračovala Opava ve své krasojízdě. Domácím nenechala čichnout, na každý koš našla odpověď. Do velké pohody se taky dostal pěti body v řadě Gumbs. Ve čtvrtém hracím období už začaly Opavě docházet síly, soupeř trošku z náskoku umazal, ale žádné drama se nekonalo.

USK Praha – BK Opava 69:85 (15:22, 29:57, 47:74)

Body: Farský 14, Mangas 14, Štěrba 10, Švec 8, Macháč 8, Fuxa 7, West 6, Vlk 2 – Gumbs 18, Markusson 17, Slavík 13, Kouřil 12, Švandrlík 11, Gniadek 7, Jurečka 5, Zbránek 2.

Rozhodčí: Baloun, Blahout, Salvetr. TH:18/18:16/21. Trojky: 7:7. Doskoky: 26:41. Fauly: 21:19. Diváci: 1005. Stav série: 1:2.