30. 04. 2019

Opava si vynutila sedmý zápas

To byla bitva! Opavští basketbalisté uhájili i po třetí domácí palubovku.

To byla bitva! Opavští basketbalisté uhájili i po třetí domácí palubovku. V šestém zápase play off porazili Děčín 84:74 a vynutili si sedmý zápas.

Válečníci začali dobře. První čtvrtina jim patřila. „Soupeř dával těžké střely s klaksonem. To ho nakoplo,“ poznamenal domácí rozehrávač Radovan Kouřil. „Naštěstí jsme je nepustili do většího trháku,“ dodal. Opavské akcie držel nad vodou kapitán Šiřina.

Ve druhé čtvrtině domácí začali vedení soupeře stahovat. Po trojkách Šiřiny a Kouřila to bylo pouze o bod. „Bylo dobré, že se nám podařilo vedení hostů stáhnout. To nás i uklidnilo,“ podotkl domácí rozehrávač.

Po přestávce vsadila Opava na zónu. „Vycházelo nám to, půjčovali jsme si rychle balón,“ pokračoval Kouřil. Čtvrtou desetiminutovku odstartovali domácí dvěma trojkami v řadě v podání Klečky a Kouřila. Opavští šli do trháku a zápas už nepustili. „Jsem rád, že jsme utkání zvládli, už kvůli divákům, kteří byli skvělí. Do Děčína si jedeme pro postup,“ uzavřel.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – Děčín 84:74 (18:26, 45:47, 64:61)

Body: Šiřina 17, Kouřil 15, Klečka 13, Bujnoch, Gniadek 11, Švandrlík 6, Jurečka 5, Zbránek 4, Dragoun 2 - Šiška 20, Autrey 12, Ježek 11, Krakovič, Carlson 10, Pomikálek 6, Feštr 4. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Hruša. TH: 21/15:7/6. Trojky: 11:8. Doskoky: 35:33. Fauly: 19:24. Diváci: 1518. Stav série: 3:3