17. 02. 2017

Opava si zahraje finále

Povedlo se, opavští basketbalisté si zahrají finále Českého poháru. V Prostějově zdolali domácí Orly a zahrají si finále.

„Nezačali jsme dobře, byla na nás vidět důležitost zápasu. Hráli jsme v křeči, prostě nešlo nám to,“ řekl Petr Czudek. „V poločase jsme si řekli, že začneme hrát basket. Vložená energie se nám vrátila, bylo vidět, že soupeři docházejí síly,“ dodal kouč.

Opavu nastřelila trojka Jakuba Šiřiny, který se trefil v poslední vteřině prvního poločasu z vlastní poloviny. „Podle mě jeden z důležitých momentů,“ řekl Luděk Jurečka, nejlepší střelec zápasu.

Zítra čeká na náš tým finále proti Nymburku. „Klukům jsem poděkoval za to, že si mohu odkoučovat finále. Chceme přinutit Nymburk k dobrému basketbalu,“ uzavřel Petr Czudek.

Orli Prostějov - BK Opava 63:85 (20:12, 40:36, 49:61)

Body: Souček 16, Simmons 15, Rackley 9, Dyck 8, Fitzpatrick 6, Jacobs 4, Talley 3, Sehnal 2 - Jurečka 22, Šiřina 17, Klečka 10, Dragoun 9, Gniadek 8, Kouřil 7, Cvek a Bujnoch 4, Blažek a Kvapil 2. Rozhodčí: Matějek, Hruška, Nejezchleb. Chyby: 17:17. TH: 14/19:14/15. Dvojky: 17/45:19/39. Trojky: 5/16:11/26. Doskoky: 42:32. Pět chyb: 38. Gniadek. Diváci: 555. 1. semifinále: Nymburk – Pardubice 74:63.