• BK Opava
  • Novinky
  • Opava si zahraje finálovou skupinu Federálního poháru

  11. 09. 2022

Opava si zahraje finálovou skupinu Federálního poháru

Basketbalisté Opavy zvládli i třetí utkání Federálního poháru. Na palubovce Iskry Svit porazili Ostravu 92:62 a vyhráli tuto skupinu.

Katapultovali se tak do finálové skupiny, která se odehraje o víkendu v Levicích. "Na obou týmech bylo vidět, že je to pro ně třetí zápas ve třech dnech. Soupeř ve druhém poločase nasadil do hry i hráče, kteří toho moc nenahráli. My jsme toho využili a vyhráli. Za týden nás čeká účast ve finálové skupině," řekl opavský trenér Petr Czudek.

V Levicích opavský výběr narazí na domácí celek, Lučenec a Komárno. "Za postup jsme rádi. Federální pohár bereme jako přípravu na kvalifikaci o Ligu mistrů," pokračoval zkušený kouč.

Opava odehrála tři zápasy ve třech dnech. "V naší hře je vidět posun směrem k lepšímu, a to hlavně v obraně. V útoku nám to ale stále pořád skřípe. Je to ale dáno i tím, že máme tři nové hráče," podotkl Petr Czudek.

 

NH Ostrava – BK Opava 62:92 (16:21, 31:38, 46:61)

Body: Milligan 15, Bohačík 13, Radukič 10, Morgan 8, Týml 6, Snopek 4, Havlík 2, Janů 2, Prošek 2 – Bassett 20, Švandrlík 16, Kvapil 12, Šiřina 12, Kouřil 8, Mokráň 8, Slavík 6, Zbránek 5, Mička 4, Kavan 1.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.