08. 01. 2019

Opava si zaslouží pochvalu

Naši kluci sice v Benátkách prohráli, ale za předvedený výkon se stydět nemusí.

Naši kluci sice v Benátkách prohráli, ale za předvedený výkon se stydět nemusí. Opět je kosila zranění a když se vyfauloval Míra Kvapil, dohrávali v pěti lidech.

Italové byli úvodu zaskočeni, nešla jim střelba, naopak Opavě tam padalo, na co sáhla a rázem z toho bylo až desetibodové vedení. „Soupeř nás podcenil a my jsme toho využili,“ podotkl opavský rozehrávač Lukáš Bukovjan. Ve druhé čtvrtině začal favorit stahovat. Opavští kontrovali třemi šestkami Šiřina. V samotném závěru poločasu dostal ránu do obličeje Švandrlík a Czudkův výběr první poločas dokonce vyhrál, když se trefil z dálky Jurečka.

Ve druhém poločase favorit zabral, Opavě se navíc zranil Gniadek a když se vyfauloval Kvapil, byli Slezané bez šance. „Prohráli jsme se vztyčenou hlavou. Ve druhém poločase jsme hráli bez tří vysokých hráčů, odešla nám síla zpod koše. Pozitivní je, že velkou minutáž dostali mladíci Bukovjan se Slavíkem,“ řekl asistent Kryštof Vlček.

Opavská výprava se z Benátek vrací ve středu odpoledne. Už ve čtvrtek pak Slezany čeká těžké utkání v Brně.

Benátky - Opava 102:81 (13:20, 37:38, 70:61)

Body: Daye 20, Haynes 17, Vidmar 12, Tonut 9, Mazzola 8 Watt 8, Bramos 7, Giuri 6, Washington 6, Nicolao 4, Stone 3, Cerella 2 – Šiřina 14, Bukovjan 11, Ginadek 11, Kouřil 10, Jurečka 9, Zbránek 9, Švandrlík 8, Slavík 5.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.